• Odbierz prezent
Kurs euro do dolara (EUR/USD) ponad poziomem 1,1050. Funt zwyżkuje w stosunku do amerykańskiej waluty

Nowy tydzień rozpoczyna się dość sennie. Przeważają optymistyczne komentarze dotyczące przebiegu negocjacji handlowych, ale nie są to konkretne informacje.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

  • Kurs euro do dolara

  • (EUR/USD) jest ponad 1,1050. Kurs funta do dolara GBP/USD oddala się od 1,29 i rośnie 0,25 proc. To najsilniejszy ruch sesji azjatyckiej. Kurs dolara do jena USD/JPY jest blisko 108,00. Kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego AUD/USD i kurs dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego NZD/USD nie zmieniają swojej wartości, co oznacza kursy na poziomie 0,6820 i 0,64. Kurs euro do złotego EUR/PLN w poniedziałek wchodzi minimalnie powyżej 4,28.
  • Po piątkowym mocnym zakończeniu tygodnia na Wall Street

  • (wzrosty głównych indeksów rzędu 0,7-0,8 proc.), kontrakt na S&P500 flirtuje z 3120 pkt. Z kolei futures na DAX jest w połowie ostatniego przedziału wahań 13140- 13300. Na azjatyckich parkietach również zielono a prym wiedzie Hang Seng.
  • Uncja złota jest wyceniana na 1465 USD i spada 0,2 proc. Kurs ropy jest stabilny i w przypadku WTI baryłka kosztuje 57,70 USD. Mimo informacji o wzrostach zapasów notowania jak magnes przyciągane są do lokalnych szczytów.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Bartosz Sawicki

Studiował Finanse Międzynarodowe i Międzynarodowe Zarządzanie Finansowe w Szkole Głównej Handlowej. Ukończył interdyscyplinarną ścieżkę studiów: Narodowe i Międzynarodowe Rynki Finansowe oraz Ścieżkę Finansową. Z TMS Brokers związany od 2011 roku. Szef zespołu analityków nagradzanego za trafność prognoz przez agencję Bloomberg, FX Week, Puls Biznesu oraz Gazetę Giełdy Parkiet. Pasjonat analizy technicznej oraz polityki pieniężnej. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk