• Odbierz prezent
Kurs euro do dolara EURUSD odbija do 1,1050. Wydźwięk posiedzenia Fed niekorzystny dla ryzykownych aktywów

Kurs dolara USD pozostaje mocny po decyzji FOMC, który dokonał obniżki stóp procentowych, ale wydźwięk komunikatu i konferencji był bardziej jastrzębi niż oczekiwano. Spadające indeksy potwierdzają, że wydźwięk posiedzenia Fed jest niekorzystny dla ryzykownych aktywów.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

 • Fed ściął stopy o 25 pb,

 • do przedziału 2,0-2,25 proc. i już teraz zakończył proces zmniejszania skali reinwestycji (miał wygasnąć dopiero w październiku). Ale w komunikacie i na konferencji nie padły wskazówki sugerujące, że dalsze luzowanie na jesieni jest nieuniknione. Dwójka jastrzębi Rosengren i George zgłosiła sprzeciw, co pokazuje opór przed luzowaniem.
 • Nocny handel

 • przyniósł jeszcze jedno pchnięcie umacniające dolara, choć na starce handlu w Europie widać nieśmiałe próby cofnięcia. Kurs euro do dolara EUR/USD delikatnie odbija do 1,1050, USD/JPY jest stabilny przy 109,20. Kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego AUD/USD wybronił czerwcowe dołki i odbija do 0,6845.dolar USD w parach walutowych
  • Brak deklaracji odnośnie kontynuacji luzowania uderza w sentyment względem akcji. Po 1-proc. spadkach na Wall Street, Azja kontynuuje wyprzedaż. Chiński Shanghai Composite traci 1 proc., ale japoński Nikkei225 spada tylko o 0,1 proc. pośrednio ratowany wzrostami USD/JPY.
  • Złoto traci w stronę 1407 USD/oz na silnym USD oraz odbiciu rentowności obligacji skarbowych USA, gdyż rynek ogranicza oczekiwania cyklu obniżek Fed.
  • Ropa naftowa także cierpi na aprecjacji dolara i WTI spada o 1,2 proc. do 57,9 USD/b.

   

   

  Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk