• Odbierz prezent
Kurs euro do dolara (EUR/USD) nisko. Waluta amerykańska względem jena (USD/JPY) konsoliduje się. Dzień na rynku

Rynek będzie śledził informacje związane z koronowirusem, ale poza tym dane z Europy mogą być kluczowe dla FX. Indeksy PMI z Niemiec i Wielkiej Brytanii będą w centrum uwagi. Szczególnie te drugie mogą zadecydować, czy Bank Anglii dokona obniżki stopy procentowej. Po południu opublikowane bedą też PMI z USA, a z Kanady otrzymamy dane o sprzedaży detalicznej.

  • Światowa Organizacja Handlu nie uznała epidemii koronowirusa jako nadzwyczajną sytuację dla świata,

  • ale tylko dla Chin, co niesie pewne ukojenie dla inwestorów.
  • Liczba potwierdzonych przypadków zachorowań w Chinach wzrosła do 830 przy 25 stwierdzonych zgonach.
  • Rynki w Azji zachowują ostrożny spokój z umiarkowanymi wzrostami indeksów. Japoński Nikkei225 rośnie dziś o 0,1 proc. Giełda w Szanghaju jest zamknięta.
  • Na rynku walutowym płaska flauta.

  • Kurs dolara do jena USD/JPY konsoliduje się, kurs euro do dolara EUR/USD pozostał z wczorajszą presją i jest nisko na 1,0147. Najsilniejszy jest kurs funta GBP wracający do 1,3130 USD.
  • Ceny ropy pozostają pod presją rosnących obaw, że popyt na paliwo zmniejszy się, gdy rozprzestrzenianie się wirusa ograniczy podróże lotnicze i pogorszy perspektywy gospodarcze. WTI spadł wczoraj do 54,77, ale dziś mamy lekkie odbicie do 55,85.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

TMS Brokers

TMS Brokers to działający od 1997 roku, pierwszy walutowy dom maklerski w Polsce. Oferta TMS umożliwia handel bez prowizji na indeksach, walutach, kryptowalutach i surowcach. Klienci mogą korzystać z dwóch platform transakcyjnych: autorskiej aplikacji mobilnej do tradingu TMS Brokers oraz MetaTrader 5, które umożliwiają dostęp do globalnych rynków z poziomu smartfona w dowolnym miejscu i czasie.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk