• Odbierz prezent
Kurs euro do dolara (EURUSD) najwyżej od 2 tygodni. Sprawdź jakie czynniki spowodowały takie wzrosty

Notowania wspólnej waluty pięły się dziś dalej w górę po piątkowym silnym zwrocie z tegorocznych minimów. Kurs EURUSD jeszcze w piątek zaczynał dzień w rejonie 1,1300, aby dziś znaleźć się już przy 1,1430.

Kontynuację wzrostów, mimo ogólnej chęci dolara do korygowania przeceny z końca ubiegłego tygodnia, zapewnił Mario Draghi. Szef Europejskiego Banku Centralnego powiedział dzisiaj, że nie widzi on potrzeby dla większej stymulacji gospodarki celem walki ze spowolnieniem wzrostu PKB w strefie euro. Jednakże dodał że EBC posiada odpowiednie narzędzia, których może użyć, gdyby sytuacja się pogorszyła.
FXMAG forex kurs euro do dolara (eurusd) najwyżej od 2 tygodni. sprawdź jakie czynniki spowodowały takie wzrosty eur/usd pkb mario draghi 1Prognozy dla dynamiki PKB strefy euro. Źródło: OECD

Dodatkowo dziś po południu miała miejsce aukcja 2-letnich obligacji skarbowych Stanów Zjednoczonych, na które pojawił się wzmożony popyt, co wywiera presję na spadek rentowności i zmniejsza różnicę w oprocentowaniu papierów między dwoma kontynentami.

Splot tych czynników wywindował notowania EURUSD do poziomów najwyższych od 2 tygodni.


Daniel Kostecki

Główny Analityk Conotoxia Ltd. Absolwent ekonomii na Uniwersytecie Szczecińskim. Z rynkami finansowymi związany prywatnie od 2007 roku, a zawodowo od 2010. Laureat statuetki FxCuffs w kategorii Blog Roku oraz Osobowość Roku. Autor niezliczonej ilości komentarzy i analiz dotyczących sytuacji na rynkach finansowych oraz gość ogólnopolskich stacji telewizyjnych, prasy oraz radia.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk