• Odbierz prezent
Kurs euro do dolara (EUR/USD) na poziomie 1,1080. Funt do amerykańskiej waluty powyżej 1,29. Na rynku akcji niezdecydowanie

Za nami spokojna noc za czasu sesji azjatyckiej z wyróżnieniem protokołu z posiedzenia RBA, który zaskoczył gołębim fragmentem. Poza tym FX stoi w miejscu; na rynku akcji panują mieszane nastroje przy braku klarowności co do postępów w rozmowach handlowych USA-Chiny. Ropa naftowa jest niżej, złoto bez zmian.

  • W opublikowanych w nocy minutkach z listopadowego posiedzenia Banku Rezerwy Australii napisano,

  • że decydenci przyznali, że można było uzasadnić obniżkę stopy procentowej na tym posiedzeniu. To zaskakujące stwierdzenie sugeruje, że stanowisko Banku jest bardziej gołębiej niż myślano. Jednak w dalszej części protokołu stwierdzono, że po znaczących obniżkach dokonanych w tym roku zasadne jest poczekanie na ich efekty.
  • Kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego AUD/USD osunął się do 0,6785, ale później zdołał odrobić część strat. Prawdopodobieństwo cięcia w grudniu skoczyło od wczoraj z 21 proc. do 30 proc.
  • Reszta rynku FX jest stabilna. Kurs euro do dolara EUR/USD na poziomie 1,1080, kurs dolara do jena USD/JPY 108,60, kurs funta do dolara GBP/USD 1,2970, kurs euro do złotego EUR/PLN 4,2920.
  • Na rynku akcji dominuje niezdecydowanie

  • w obliczu sprzecznych sygnałów związanych z rozmowami handlowymi USA-Chiny. Tydzień rozpoczęliśmy na optymizmie podpartym stanowiskiem chińskiego rządu, że weekendowa rozmowa telefoniczna z Waszyngtonem była „konstruktywna”. Jednak wczoraj CNBC podało, że nastroje w Pekinie są pesymistyczne, jeśli chodzi o perspektywy zawarcia umowy handlowej ze USA.
  • Japoński Nikkei225 traci dziś 0,5 proc., choć chiński Shanghai Composite rośnie o 0,7 proc. Futures na DAX i S&P500 rosną po 0,2 proc.
  • Nic ciekawego nie dzieje się na rynku towarowym. Cena złota stanęła na poziomie 1472 dolarów USD za uncję; ropa naftowa WTI spada o 0,4 proc. do 56,7 USD/b, ale wciąż ponad poniedziałkowymi dołkami przy 56,5.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk