• Odbierz prezent
Kurs euro do dolara (EUR/USD) na poziomie 1,1060. Funt do amerykańskiej waluty rośnie na ostatniej prostej przed wyborami w UK

Indeks Sentix z Eurolandu albo dane z rynku budowlanego Kanady nie są pozycjami mogącymi wstrząsnąć FX, zatem dzień prawdopodobnie upłynie na wyczekiwaniu ciekawszych wydarzeń w kolejnych dniach. Poza tym tradycyjnie pozostajemy z szumem informacyjnym wokół wyborów w Wielkiej Brytanii i wojny handlowej USA-Chiny.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

  • Kurs funta do dolara

  • GBP/USD rośnie do 1,3170 na ostatniej prostej przed wyborami parlamentarnymi w Wielkiej Brytanii. Wszystkie sondaże dla niedzielnych gazet wskazały Partię Konserwatywną z bezpieczną przewagą nad Partią Pracy.
  • Wśród innych walut G10 nie widać praktycznie ruchu. Kurs euro do dolara EUR/USD wynosi 1,1060, kurs dolara do jena USD/JPY 108,60, kurs dolara australijskiego do amerykańskiego AUD/USD 0,6830. Kurs euro do złotego EUR/PLN 4,2740.
  • Ogólny sentyment jest dość dobry po tym, jak w piątek pozytywnie zaskoczył raport z rynku pracy USA. Ale inwestorzy czekają na kluczowe wydarzenia tego tygodnia, m.in. posiedzenia FOMC i EBC oraz wybory w Wielkiej Brytanii.
  • Rynek akcji w Azji bierze wskazówki od Wall Street

  • (S&P500 +0,91 proc.). Japoński Nikkei225 rośnie dziś o 0,3 proc., a chiński Shanghai Composite zyskuje 0,02 proc.
  • Słabsza postawa giełdy w Szanghaju ma związek z gorszymi od oczekiwań danymi z handlu zagranicznego Chin.  W listopadzie eksport skurczył się czwarty miesiąc z rzędu (-1,1 proc. r/r, prog. 0,8 proc.) przy wzroście importu o 0,3 proc. (prog. -1,4 proc.). Nadwyżka w handlu obniżyła się do 38,7 mld USD z 42,5 mld USD (prog. 44,5 mld USD).
  • Cena ropy WTI traci dziś 0,4 proc. do 58,95 USD/b, ale pozostaje blisko 3-mies. szczytów po tym, jak OPEC i jej sojusznicy zgodzili się pogłębić cięcia wydobycia o 500 000 baryłek dziennie na początku 2020 roku.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk