• Odbierz prezent
Kurs euro do dolara EUR/USD na poziomie 1,0975. Amerykańska waluta w defensywie. Informacje dotyczące przyszłych decyzji EBC i FED

Umocnienie dolara zostało zawrócone po rozczarowującym odczycie ISM dla przemysłu, a w środę USD pozostaje w defensywie. Funt ma moment oddechu w chaotycznym handlu i przy niepewności otaczającej brexit. Zgodny z oczekiwaniami PKB z Australii pomaga podtrzymać rajd kursu dolara australijskiego AUD. Lepszy PMI dla usług Chin wspiera odbicie na giełdach.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

 • W II kw. wzrost gospodarczy w Australii

 • wyniósł 0,5 proc. k/k i 1,4 proc. r/r i był zgodny z konsensusem. Mimo to na rynku obawiano się negatywnego zaskoczenia, zatem po odczycie widać rajd ulgi i nadganianie po wczorajszym neutralnym komunikacie RBA. Kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego AUD/USD podszedł pod 0,6782.
 • Kurs funta do dolara GBP/USD zatrzymał się przy 1,21 po burzliwych obradach w Izbie Gmin we wtorek. Izba przyjęła wniosek oddający kontrolę nad parlamentem w ręce posłów, co pozwoli na głosowanie nad ustawą blokując rządowi przeprowadzenie bezumownego brexitu. Głosowanie w tej sprawie ma się odbyć w środę. Premier Johnson wezwał do głosowania za przyspieszonymi wyborami (dziś lub jutro). Potrzebuje do tego 2/3 głosów Izby, ale lider Partii Pracy Corbyn powiedział, że nie zamierza poprzeć wniosku, zanim nie zostanie zatwierdzone przedłużenie negocjacji z UE.
 • Kurs euro do dolara EUR/USD

 • stanął na 1,0975, gdzie znalazł się po rozczarowującym odczycie ISM dla przemysłu z USA (49,1, prog. 51,3).

Kurs euro do dolara EUR/USD na poziomie 1,0975. Amerykańska waluta w defensywie - 1

Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop

 • W ostatnich godzinach nie brakowało informacji

 • dotyczących przyszłych decyzji EBC i Fed. Źródła z EBC podały, że pakiet luzowania monetarnego jest szykowany, ale żadna decyzja nie jest jeszcze podjęta. Szef Banku Francji Villeroy kwestionuje jednak zasadność restartu QE.
 • W USA gołębi Bullard z Fed w St. Louis popiera cięcie o 50 pb, ale jastrzębi Rosengren nie widzi w sytuacji gospodarczej potrzeby luzowania polityki.
 • Kurs dolara do jena USD/JPY

 • odbija z 105,80 do 106,20 przy poprawie sentymentu w trakcie azjatyckiej części sesji. Pomocny jest indeks PMI dla usług z Chin, który w sierpniu wzrósł do 52,1 z 51,6 przed miesiącem i prognozie 51,7.
 • Lepsze dane z Chin i słabszy dolar pomaga we skromnych wzrostach na giełdach. Japoński Nikkei225rośnie o 0,2 proc., a chiński Shanghai Composite zyskuje 0,1 proc. Futures na DAX rośnie o 0,7 proc.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk