• Odbierz prezent
Kurs euro do dolara EUR/USD na kilkuletnich dołkach. Amerykańska waluta do jena USD/JPY pozostaje poniżej poziomu 108. Ropa pod presją

Kurs dolara zyskuje na koniec kwartału. Kurs euro do dolara EUR/USD jest na kilkuletnich dołkach, ale kurs nie sforsował definitywnie strefy wrześniowych minimów. Kurs funta do dolara GBP/USD zanurkował do 1,2310 i próbuje w tych okolicach zbudować lokalne dno. Po raz kolejny zostało wygaszone odbicie w notowaniach walut Antypodów, tym razem taki los spotkał kurs dolara nowozelandzkiego do amerykańskiego NZD/USD, któremu nie pomogły słabe dane o nastrojach konsumenckich. Para pozostaje ewidentnie w trybie wygaszania odbić kursu. Kurs dolara do jena USD/JPY pozostaje natomiast poniżej 108,00. Na sesji azjatyckiej kontrakt na S&P500 jest na poziomie zamknięcia, podnosi się nieco natomiast futures na indeksie DAX. W tym przypadku ma miejsce próba powrotu ponad 12310 pkt. Ropa pozostaje pod presją, kurs ropy WTI jest w pobliżu 56 USD za baryłkę, czyli około 3 proc. niżej niż na ubiegło piątkowym zamknięciu. Notowania złota po środowym załamaniu pozostają blisko 1500 USD za uncję.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Bartosz Sawicki

Studiował Finanse Międzynarodowe i Międzynarodowe Zarządzanie Finansowe w Szkole Głównej Handlowej. Ukończył interdyscyplinarną ścieżkę studiów: Narodowe i Międzynarodowe Rynki Finansowe oraz Ścieżkę Finansową. Z TMS Brokers związany od 2011 roku. Szef zespołu analityków nagradzanego za trafność prognoz przez agencję Bloomberg, FX Week, Puls Biznesu oraz Gazetę Giełdy Parkiet. Pasjonat analizy technicznej oraz polityki pieniężnej. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk