• Odbierz prezent
Kurs euro do dolara (EUR/USD) lekko zniżkuje. Co z funtem (GBP/USD), frankiem (USD/CHF) i jenem (USD/JPY)?

W środę na rynek napłynęły dane dotyczące produkcji przemysłowej w Strefie Euro oraz inflacji w Stanach Zjednoczonych. Jak kształtują się kursy walut na rynku Forex wieczorową porą? Jak prezentują się główne pary walutowe?

 

O godzinie 11 poznaliśmy dane dotyczące produkcji przemysłowej w Strefie Euro za listopad. Wypadły one lepiej od oczekiwań. W ujęciu miesięcznym wzrost wyniósł 2,5% wobec spodziewanego wzrostu o 0,2%.

O godzinie 14.30 napłynęły dane dotyczące inflacji w USA. Nie stanowiły one zaskoczenia dla rynku. Bazowy wskaźnik CPI za grudzień wzrósł o 0,1% m/m, a w ujęciu rocznym o 1,6%, co było zgodne z szacunkami.

 

Kurs euro do dolara (EUR/PLN)

W środę euro (EUR) lekko osłabia się względem dolara amerykańskiego (USD). Za jedno euro najwięcej płacono 1,2222 USD w godzinach porannych, a najmniej 1,2140 USD po godzinie 18. Po godzinie 19 kurs euro do dolara (EUR/USD) jest notowany na minusie o 0,27% względem poprzedniego poziomu odniesienia i wynosi 1,2172.

 Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

 

Kurs funta do dolara (GBP/USD)

Przez większą część dnia kurs funta do dolara (GBP/USD) lekko się umacniał. Po południu jednak osunął się w dół. Po godzinie 19 kurs GBP/USD znajduje się w okolicach poprzedniego poziomu odniesienia i wynosi 1,3651. Najwięcej za funta płacono 1,37 USD do południa, a najmniej 1,3611 USD po godzinie 17.

 Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

 

Kurs dolara do franka (USD/CHF)

Po godzinie 19 kurs dolara do franka (USD/CHF) również oscyluje w okolicach poprzedniego poziomu odniesienia. Do południa dolar umacniał się względem szwajcarskiej waluty, jednak w godzinach popołudniowych jego kurs osunął się w dół. Kurs USD/CHF najmniej wynosił 0,8849 po godzinie 8, a najwięcej 0,8889 około godziny 13.

 Wykres kursu dolara do franka USD/CHF

Wykres kursu dolara do franka USD/CHF

 

Kurs dolara do jena (USD/JPY)

Podobnie zachowywał się dzisiaj kurs dolara (USD) do jena japońskiego (JPY). Kurs dolara do jena (USD/JPY) najmniej wynosił 103,52 w godzinach nocnych, a najwięcej 103,99 po godzinie 12. Po godzinie 19 kurs dolara do jena znajduje się w okolicach poprzedniego poziomu zamknięcia. W tym momencie za jednego dolara płacimy 103,79 JPY.

Wykres kursu dolara do jena USD/JPY

 Wykres kursu dolara do jena USD/JPY

 

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk