• Odbierz prezent
Kurs euro do dolara (EUR/USD) krąży przy poziomie 1,0950. Amerykańska waluta zyskuje względem jena. Kolejne ofiary koronawirusa

Mieszany start dnia na rynku akcji po spadkowej sesji w USA w czasie, gdy rynek analizuje szkody ekonomiczne wyrządzone przez pandemię. Na rynku walutowym USD jest względnie stabilny przy umiarkowanym odreagowaniu walut ryzykownych. Silnie odbija ropa.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

Kolejne ofiary koronawirusa

  • Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła we Francji i Hiszpanii, podczas gdy Włochy i Niemcy podjęły działania w celu przedłużenia lockdownu. Floryda nakazała ludziom pozostanie w domu. Gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo powiedział, że model pokazał, że epidemia Covid-19 w stanie może nie osiągnąć maksimum przed końcem kwietnia.
  • Wczoraj główne indeksy na Wall Street tąpnęły o ponad 4 proc., ale dziś rynek w Azji tonuje przecenę. Japoński Nikkei225 traci 1,3 proc., a Hang Seng spada o 0,02 proc. Shanghai Composite za to rośnie o 0,6 proc. Futures na S&P500 odbija o 1,2 proc. Skromne wzrosty o 0,4 proc. notuje futures na DAX.

Sytuacja na rynku walutowym

  • Na rynku walutowym mamy relatywnie spokojny handel. Kurs euro wobec dolara EUR/USD krąży przy 1,0950, kurs dolara względem jena USD/JPY zdołał odbić z 107 do 107,55, ale już się cofa. Korekcyjne odbicia po środowej przecenie realizują dolar australijski AUD, funt GBP, dolar kanadyjski CAD i dolar nowozelandzki NZD. Korona norweska NOK wciąż jest stabilizowana przez bank centralny.
  • Ropa naftowa WTI odbija 2 dolary do 22 USD/b po tym, jak prezydent Donald Trump zapewnił, że spotka się z waśnionymi Arabią Saudyjską i Rosją w temacie wsparcia rynku. Trump spotka się też w piątek z prezesami spółek naftowych, aby omówić wsparcie branży, a także powiedział, że oczekuje, że Arabia Saudyjska i Rosja wkrótce dojdą do porozumienia. Według Bloomberga Chiny zaczną także kupować ropę naftową do państwowych rezerw.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk