• Odbierz prezent
Kurs euro do dolara (EUR/USD) faluje ponad 1,08. EUR/PLN w pobliżu 4,60 złotego. Cena złota spada

Rynek akcji w Azji kontynuuje rajd, a kontrakty na indeksy w USA wymazują wcześniejszą korektę w reakcji na porozumienie Białego Domu i senatorów USA w sprawie trzeciego pakietu fiskalnego wartego 2 bln USD. Na FX USD lekko traci w obliczu załagodzenia kryzysu płynnościowego. Ropa odbija na nadziejach wsparcia popytu.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

Amerykanie walczą z kryzysem

 • Administracja Trumpa doszła do porozumienia z Demokratami i Republikanami z Senatu w sprawie historycznego pakietu ratunkowego, który ma być warty 2 bln USD w formie wydatków i ulg podatkowych.
 • Szczegóły nie zostały ujawnione, ale negocjatorzy pracowali nad pakietem obejmującym miliardy w ramach pomocy dla firm, stanów i miast. Pakiet przewiduje też czeki dla większości Amerykanów, pożyczki i pomoc dla małych firm na rzecz utrzymania zatrudnienia, bardziej ekspansywne ubezpieczenie na wypadek bezrobocia, odroczenie podatków i wiele innych przepisów.
 • Porozumienie zostało osiągnięte po negocjacjach między senackim przywódcą Demokratów Chuckiem Schumerem a sekretarzem skarbu Stevenem Mnuchinem. Spikerka Demokratów w Izbie Reprezentantów Nancy Pelosi była konsultowana w trakcie negocjacji.
 • Senat może głosować nad pakietem już w środę. Potem potrzebne będzie jeszcze głosowanie Izby i podpis prezydenta.
 • Rynki z zadowoleniem przyjmują doniesienia o porozumieniu. Futures na indeksy z Wall Street wymazały wcześniejsze spadki dyktowane korektą silnego rajdu z wtorku. Wczoraj S&P500 zyskał 9,38 proc., a Dow Jones wzrósł o 11,36 proc., najwięcej w ciągu jednego dnia od 1933 r. Dziś futures na S&P500 rośnie o 0,5 proc.
 • W Azji nastroje są dobre z japońskim Nikkei225 wyżej o 8 proc. Hang Seng rośnie o 3 proc., a Shanghai Composite dokłada 2,17 proc.

Kurs dolara delikatnie traci

 • Na rynku walutowym USD traci lekko, gdyż lepsze nastroje oraz ostatnie działania Fed na polu ekspansji monetarnej załagodziły presję na poszukiwanie płynności w dolarze. Risk-on pomaga w dalszym rajdzie NOK, AUD, NZD i CAD.
 • Kurs euro do dolara EUR/USD faluje ponad 1,08, kurs dolara do jena USD/JPY maszeruje w stronę 111,50.
 • Kurs euro do złotego EUR/PLN zaczyna dzień pod 4,60.
 • Ropa naftowa WTI rośnie dziś o 3,9 proc. do 25 USD/b, a rynek znajduje w pakiecie fiskalnym USA nadzieje na poprawę perspektyw popytu na ropę.
 • Złoto traci dziś 1 proc. do 1612 USD/oz, przerywając 10-proc. rajd z poprzednich dni.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk