• Odbierz prezent
Kurs euro do dolara (EUR/USD) - europejska waluta broni wsparcia

Wspólna waluta europejska po raz kolejny dotarła do tygodniowego wsparcia 1,0780 na kursie euro do dolara (EUR/USD). Jest to już piąta próba przełamanie tej bariery. Po wczorajszej reakcji można odnieść wrażenie, że popyt podejmuje kolejną próbę umocnienia kursu euro.

Aktualna sytuacja na kursie euro wobec dolara (EUR/USD)

Fala wzrostowa liczy 80 pipsów i jest najdłuższą w tym miesiącu. Tym samym trudną nazwać ją korektą intraday’owa, szczególnie że jej początek ma miejsce w kluczowej strefie.

Warto zatem stworzyć scenariusz zakładający, że jest to pierwszy impuls wzrostowy. Podobnie jak to miało miejsce w ostatniej dekadzie kwietnia czy pod koniec lutego.

Punktem docelowym jest 1,1000, co jest efektem utworzenia szczytów z ostatnich tygodni.

Oscylator stochastyczny dynamicznie zareagował na wczorajsze białe świece. W ciągu chwili pokonał cała przestrzeń od strefy wyprzedania do wykupienia. RSI skierował się na północ, co potwierdza popytowe nastawienie inwestorów na interwale H4.

Teraz należy obserwować lokalne wsparcie 1,0820. Jeżeli chwilowe spadki zatrzymają się tutaj, to będzie można to potraktować jako korektę i zapowiedz do ataku na opór 1,1000.

Alternatywa to ponowny test tygodniowego wsparcia 1,0780.

EURO broni wsparcia - 1

Wykres kursu euro wobec dolara (EUR/USD)

 

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk