• Odbierz prezent
Kurs euro do dolara (EUR/USD) dryfuje blisko 1,1010. Dolar USD do jena zdołał wybić się ponad 109

Kolejna chicha noc, gdzie inwestorzy w spokoju analizują nowe informacje. Trump zasugerował, że rozmowy z Chinami idą dobrze i porozumienie jest blisko. Funt jest pod lekką presją sondaży, w których maleje przewaga torysów.

  • Zmiany pośród walut G10 w nocy nie przekroczyły 0,2 proc.,

  • choć sentyment jest delikatnie wzmocniony doniesieniami związanymi z negocjacjami USA-Chiny. Trump nie był bezpośredni w swoich komentarzach, ale stwierdził, że USA są na ostatniej prostej do zawarcia porozumienia z Chinami. Nie są to jednak pierwsze takie komentarze ze strony administracji i rynek wstrzymuje się z silniejszą reakcją.
  • Kurs euro do dolara
  • (EUR/USD) dryfuje blisko 1,1010, kurs dolara do jena USD/JPY zdołał wybić się ponad 109, ale wciąż ma trochę miejsca do oporu na 109,50. AUD/USD utknął przy 0,6780.
  • GBP jest pod presją i wraca pod 1,2850 USD. Ostatnie sondaże wskazują na ryzyko spadku przewagi Partii Konserwatywnej nad Partią Pracy do jednocyfrowego wyniku, co może utrudnić uzyskanie większości w Izbie Gmin.
  • Rynek akcji walczy o wzrosty,

  • ale nie wszędzie się to udaje. Japoński Nikkei225 rośnie o 0,3 proc., ale chiński Shanghai Composite cofnął się o 0,2 proc. Na rynku nie widać przekonania co do kierunku.
  • Cena ropy WTI we wtorek podeszła pod 58,5 USD/b na pozytywnych wieściach handlowych, ale w nocy huśtała się do 57,8. Ryzykiem dla wzrostów są dane o zapasach, gdyż raport API wskazał na wzrost o 3,6 mln baryłek – prognozy przed dzisiejszym raportem DoE zakładają spadek o 0,07 mln baryłek.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk