• Odbierz prezent
Kurs euro do dolara australijskiego EUR/AUD – czekamy na retest

Na kursie euro do dolara australijskiego EUR/AUD doszło do zejścia pod poziom wsparcia w okolicy 1,6450. Od kilku dni wycena euro w dolarze australijskim pozostaje stabilna. Nie spada, ale i nie rośnie. Wciąż oczekujemy na test przełamanej okolicy już jako poziomu oporu.

Analiza EUR/AUD – czekamy na retest - 1

Źródło: Admiral Markets MT5, EUR/AUD wykres H1 od 28 czerwca 2019 do 23 sierpnia 2019. Uwaga: wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują podobnych w przyszłości.

Co ciekawe,

w okolicy wspomnianego oporu biegnie obecnie linia trendu spadkowego, co także będzie oddziaływało na obie strony rynkowej batalii. Skuteczny powrót nad wcześniejsze wsparcie byłby sygnałem, że popyt wraca do gry po chwilowej przerwie - w końcu w dłuższym terminie mamy do czynienia z trendem wzrostowym.

Pogłębienie spadku po odbiciu od oporu to scenariusz mniej optymistyczny, ale również i tu świadomość trendu powinna mieć miejsce. Potencjał przeceny może się bowiem szybko zakończyć. Niewiele niżej mamy poziom wsparcia w okolicy 1,6230. Tempo i wielkość wcześniejszej fali wzrostowej sugeruje, że rynek prawdopodobnie będzie jeszcze próbował podniesienia wycen.

Notowania: EURAUD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURAUD/

Kamil Jaros

Analityk mBank Biuro Maklerskie

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk