• Odbierz prezent
Kurs euro dawno nie był tak nisko! Siła złotego. EUR/USD zatrzymał się na poziomie 1,0950. Dzień na rynkach finansowych

Wydarzeniem dnia będzie prezentacja przez Komisję Europejską projektu funduszu naprawczego. Debata w Parlamencie Europejskim rozpocznie się o 13:30. Poza tym dzisiejsze dane nie powinny przyciągnąć uwagi. Rano przemawiać będzie szefowa EBC Lagarde; zaplanowane są też przemówienia bankierów centralnych ze Szwecji i USA.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 27 V - 1

  • Wtorkowy rajd ryzyka został zatrzymany z końcem sesji nowojorskiej wraz z doniesieniami w temacie sporu USA-Chiny. Raport donosił, że administracja Trumpa rozważa szereg sankcji wobec chińskich urzędników, przedsiębiorstw i instytucji finansowych za starania Pekinu zmierzające do rozprawienia się z Hongkongiem. Źródła podają, że trwają rozmowy między agencjami, ale nie podjęto żadnej decyzji, czy i jak zastosować sankcje.
  • Wcześniej rynek zignorował informacje z Białego Domu od doradcy gospodarczego Kudlowa. Powiedział, że Trump był tak „wkurzony” na Chiny w sprawie koronawirusa i innych spraw, że umowa handlowa nie jest dla niego tak ważna, jak kiedyś. Kudlow zapewnił, że umowa handlowa jest na razie nienaruszona.
  • Indeks S&P500 ostatecznie zakończył wtorkowe notowania pod 3000 pkt., ale w trakcie azjatyckiej części sesji futures na S&P500 zdołał wyciągnąć się ponad 3010 pkt. Pomogło to ustabilizować się notowaniom azjatyckich giełd. Japoński Nikkei225 rośnie o 0,8 proc., chiński Shanghai Composite spada o 0,2 proc., a Hang Seng traci 0,8 proc.
  • Na rynku FX nie doszło jednak do powrotu risk-on i waluty są kwotowane niżej względem USD i JPY. Kurs dolara australijskiego względem amerykańskiego AUD/USD wrócił pod 0,6640, kurs euro do dolara EUR/USD zatrzymał się na 1,0950.
  • Kurs euro wobec złotego EUR/PLN pozostaje na dwumiesięcznych minimach przy 4,4350.
  • Schłodzenie nastrojów hamuje też zwyżki cen ropy naftowej. WTI zatrzymał się na 34 USD/b, a Brent cofa się pod 36,50USD/b.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk