• Odbierz prezent
Kurs euro coraz bliżej 4,45 zł. Frank po 4,13 PLN. Funt przy 4,99 złotego. Spodziewany spadek płynności na polskiej walucie

Poranny, środowy handel na rynku FX przynosi podtrzymanie próby wybicia na kursie euro względem dolara EUR/USD, co zdejmuje nieco presji podażowej z PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4436 złotego wynosi kurs euro EUR/PLN, 3,9157 zł kurs dolara USD/PLN, 4,1295 złotego kurs franka CHF/PLN oraz 4,9870 zł kurs funta GBP/PLN. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,396% w przypadku obligacji 10-letnich.

Sytuacja na rynku walutowym Forex

Ostatnie godziny obrotu na rynku walutowym przyniosły zanegowanie zejścia niżej na eurodolarze. Amerykańska waluta znów znajduje się w lekkiej defensywie przed dzisiejszym FED. Amerykańska Rezerwa opublikuje projekcje makro na bazie których rynek spodziewa podtrzymania dość gołębiego nastawienia. Dodatkowo w tle pojawiły się sugestie dot. programu „kontroli krzywej rentowności”, podobnego jak zainicjowanego wcześniej przez BoJ. Lokalnie PLN nie notuje większych zmian. Nie widać zwiększonego zamykania pozycji przed „długim weekendem”. Klasycznie warto jednak obserwować PLN w okresie obniżonej płynności (ograniczona aktywność krajowych instytucji) w kontekście ewentualnej korekty na rynkach akcyjnych i potencjalnego podbicia risk-off.

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych publikacji makro z rynku krajowego. NBP przeprowadzi kolejną aukcję skupu obligacji skarbowych – polskie „QE” nie wywołuje już jednak większych emocji na rynku. Na szerokim rynku warto bliżej przyjrzeć się odczytowi inflacji konsumenckiej z USA za maj. Wieczorem uwaga rynków skupiona będzie na FED i projekcjach makro.

Z rynkowego punktu widzenia wydaje się, iż dzisiejsza sesja mijać będzie pod znakiem konsolidacji. EUR/PLN konsoliduje w zakresie 4,40-4,44 PLN.

 

 

Nota prawna

Notowania: EURPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURPLN/

Konrad Ryczko

Makler Papierów WartościowychWydział Analiz RynkowychDom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk