• Odbierz prezent
Kurs euro blisko 4,55 złotego. Dolar USD po 4,19 zł. Frank przy 4,32 PLN. Funt na poziomie 5,19 zł. Kursy walut w nowym tygodniu

Początek nowego tygodnia obrotu na rynku FX nie przynosi istotniejszych ruchów zarówno na kursie euro wobec dolara (EUR/USD), jak i na wycenie polskiego złotego. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,5479 złotego wynosi kurs euro EUR/PLN, 4,1918 zł kurs dolara USD/PLN, 4,3170 złotego kurs franka CHF/PLN oraz 5,1932 zł kurs funta GBP/PLN. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,526% w przypadku obligacji 10-letnich.

Pierwsze godziny obrotu w nowym tygodniu nie przynoszą większych emocji - główna para walutowa konsoliduje blisko 1,085 USD. Globalnie inwestorzy wykazują lekki optymizm związany z luzowaniem lockdown'ów. Lepszego nastawienia nie były w stanie nawet popsuć informacje o koronawirusa w Białym Domu (wokół M. Pence'a). Miejscami wspominane są piątkowe dane z amerykańskiego rynku pracy (NFP ponad -20 mln) jednak rynek na świadomość, iż jest to już historia (dodatkowo spodziewana) a ostatnie odbicie na rynku było spekulacją pod scenariusze luzowanie lockdown'ów oraz odbicia gospodarek (V/U-shape). Sam PLN pozostaje w konsolidacji nad 4,50 EUR/PLN (ostatnio stabilizując się bliżej 4,55 PLN).

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych wskazań makro z rynku krajowego. Również globalny kalendarz nie zawiera dziś kluczowych odczytów gospodarczych mogących rzutować na przebieg handlu.

Z rynkowego punktu widzenia pary związane z PLN kontynuują ruchy konsolidacyjne. Kurs euro EUR/PLN oscyluje blisko 4,55 złotego podczas gdy kurs dolara USD/PLN pozostaje w okolicach 4,20 zł.

 

 

Nota prawna

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Konrad Ryczko

Makler Papierów WartościowychWydział Analiz RynkowychDom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk