• Odbierz prezent
Kurs euro będzie spadał względem dolara? Sytuacja na rynkach

Kluczowe tematy dzisiaj rano to dalej taniejąca ropa naftowa (osłabia waluty surowcowe), decyzja Ludowego Banku Chin o obniżeniu o 20 p.b. do 3,85 proc. jednorocznej stopy pożyczkowej (juan jest nieco słabszy w relacji z dolarem). Ogólnie rzecz biorąc amerykańska waluta jest w poniedziałek mocniejsza z nielicznymi wyjątkami (w przestrzeni G-10 lepiej zachowują się AUD i NZD). Widać, że inwestorzy zastanawiają się, czy dalej "ciągnąć rynki" na lepszym sentymencie bazującym na oczekiwaniach wokół restartu gospodarek, czy też po prostu są one już wygórowane względem tego, co rzeczywiście przyniosą nam kolejne tygodnie pandemii. Dzisiaj kalendarz publikacji makro jest ubogi.

Kurs euro wobec dolara EUR/USD - ruch powrotny?

Na kilka dni przed czwartkowym szczytem unijnych przywódców powraca wątek dotyczący wsparcia dla krajów, które najbardziej ucierpiały na pandemii koronawirusa. We włoskiej prasie (La Repubblica) pojawiły się spekulacje dotyczące emisji specjalnych obligacji, a w hiszpańskim El Pais mamy ponowne nawoływanie do stworzenia specjalnego programu pomocowego, który byłby wart około 1,5 bln EUR. Czy będą one wysłuchane? Na razie kurs euro względem dolara (EUR/USD) nieco odbija, ale wygląda to bardziej na ruch powrotny do naruszonej w zeszłym tygodniu linii wzrostowej trendu.

Sytuacja na rynkach 20 kwietnia - 1

Wykres dzienny EURUSD
 

Nota prawna

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Marek Rogalski

Główny analityk walutowy w Domu Maklerskim BOŚ. Ekspert w dziedzinie tematyki związanej z rynkiem FX – swoje długoletnie doświadczenie zdobywał pracując w czołowych domach maklerskich w Polsce (z DM BOŚ związany od 2009 r.), prywatnie inwestor giełdowy od 1994 r. Zdobywca szeregu nagród na najlepiej typującego analityka (Puls Biznesu), ceniony komentator bieżących wydarzeń w ogólnopolskich mediach. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk