• Odbierz prezent
Kurs euro -  analiza wykresu pary walutowej EUR/PLN
Z artykułu dowiesz się:

- jak kształtuje się wykres pary EUR/PLN

- ile wynosi kurs euro dzisiaj 

Po poważnym naruszeniu oporu 4.57 opisywanym w październikowej analizie, notowania PLN weszły w fazę umocnienia.

Wiadomości rynkowe z mBank

Pokonanie ww. ceny związane jest z kontynuacją październikowego trendu i dopiero najwyższe notowania tej pary z ostatnich 10 lat zatrzymały popyt. Mowa o cenie 4.63, która utworzyła ważną strefę podażową.

Ostatnie siedem dni to konsekwencje wynikające z odbicia od oporu. Po reteście 4.57, a dokładniej zielonej lokalnej strefy 4.59, dalsza przecena wspólnej waluty europejskiej jest kontynuowana.

Okolice 4.50, czyli aktualnego wsparcia powiązane są relacyjnie z ostatnią korektą z interwału H4. Obie liczą 15 groszy, co potwierdza mierzenie kierunkowe.

Dalsze umocnienie PLN musi być związane z przełamaniem tej właśnie bariery. Na interwale dziennym tegoroczne szczyty tworzą zaczątki formacji M. Daleko jeszcze do jej potwierdzenia, czyli przełamania wsparcia 4.37, ale ten kierunek może okazać się dominujący w najbliższych dniach. Szczególnie jeżeli Euro na runkach światowych będzie deprecjonowane.

Jeżeli aktualny dołek przetrwa próbę czasu, to notowania EURPLN powinny skierować się w stronę 4.57 lub podjąć kolejną próbę ataku na nowy szczyt.

Równość korekt na EURPLN - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk