• Odbierz prezent
Kurs Ethereum rośnie o 10%. Bitcoin zatrzymał się w miejscu. Czy sezon na altcoiny wróci?

Kapitalizacja rynku kryptowalut aktualnie wynosi 268 miliardów dolarów. Od momentu osiągnięcia minimum po pęknięciu bańki (grudzień 2018) kapitalizacja wzrosła o 166%. Minimum wynosi 102 miliardy USD. Sytuacja na pierwszy rzut oka wygląda bardzo dobrze, jest tak dlatego, że kurs Bitcoina zaliczył bardzo udane miesiące, a wzrosty sięgały momentami 300%.

Kapitalizacja rynku kryptowalut Kapitalizacja rynku kryptowalut z uwzględnieniem wartości Bitcoina

Gdy jednak wykluczymy z kapitalizacji Bitcoina to sytuacja wygląda źle. Minimum kapitalizacji bez BTC wyniosło 45.9 mld USD (grudzień 2018). Aktualnie kapitalizacja bez Bitcoina to zaledwie 85 mld. Wzrosty o 87%. To pokazuje, że kolejna, potencjalna hossa, może odbyć się bez altcoinów i sezon na rynkowe pump and dump już dawno się zakończył.

Kapitalizacja rynkowa bez bitcoinaKapitalizacja rynku kryptowalut z wykluczeniem Bitcoina

Po pęknięciu bańki na rynku kryptowalut informowałem o tym, że inwestorzy potrzebują około 3-4 lat żeby zapomnieć te najgorsze, bolesne doświadczenia związane z inwestycjami. Szansa zatem na podniesienie się mniej popularnych kryptowalut jest niewielka. Cała medialna uwaga skupia się na Bitcoinie i to inwestycja w tą kryptowalutę wydaje się na ten moment najbardziej uzasadniona.

Sesja poniedziałkowa na parze BTC/USD (bitcoin do dolara) wiała nudą. Co raz większe zniecierpliwienie inwestorów

16 września dołączył do dni, które nie przyniosły żadnego rozwiązania na głównej parze w zestawieniu z Bitcoinem. Przez całą sesję wiało nudą, a jedynie godziny poranne przyniosły mocniejszą reakcję cenową- spadki przekraczały poziom 100 dolarów.  Godziny wieczorne przyniosły wyciągnięcie kursu, w rezultacie czego zamknęliśmy się w okolicach niedzielnego zamknięcia. Opisywane wczoraj scenariusze są cały czas aktualne. Trójkąt symetryczny pozostaje w grze. Pozostaje uzbroić się w cierpliwość, bo kolejne sesje mogą nie przynieść rozstrzygnięć.

Kurs Bitcoina BTC/USD wykresWykres kursu Bitcoina BTC/USD na interwale 2 godzinnym

Ethereum rośnie zgodnie z planem

Wczorajsze wyłamanie poziomu oporu połączone z wybiciem z formacji klina zniżkującego przyniosło ładny ruch wzrostowy. Kurs Ethereum ETH/USD zbliża się do pułapu 200 dolarów. Docelowo fala wzrostów powinna dotrzeć do okolice 220 dolarów. To by oznaczało, że kurs ETH/USD może jeszcze wzrosnąć o około 10%. Najbliższy poziom wsparcia wynosi 166 dolarów.

Wykres Ethereum. kurs ETH/USDWykres kursu Ethereum ETH/USD na interwale dziennym. Na niebiesko zaznaczona strefa, do której powinien dotrzeć kurs drugiej co do wielkości kryptowaluty

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk