• Odbierz prezent
Kurs Ethereum coraz niżej, wciąż brakuje sygnału na wzrosty. Analiza ETH/USD

Na Ethereum od dłuższego czasu utrzymuje się tendencja spadkowa. Kurs ETH/USD wykonuje silne impulsy i bardzo płytkie korekty. Jak na razie brakuje sygnałów do kupna. Aktualnie za jedno Ethereum trzeba płacić 277$, a najniższe poziomy z tego roku to 250$.

Patrząc na sytuację techniczną, kurs cały czas utrzymuje się w trendzie spadkowym. Aby mówić o większej korekcie bądź odwróceniu, w pierwszej kolejności cena musiałaby wybić linię poprowadzoną po ostatnich szczytach, a następnie pokonać górne ograniczenie układu Overbalance - 380$. Jak na razie podaż ma jednak przewagę i niewykluczone , że w najbliższych dniach zobaczymy atak na nowe dołki.

Wykres 1. Krypto - ETH/USD interwał H3

FXMAG kryptowaluty kurs ethereum coraz niżej, wciąż brakuje sygnału na wzrosty. analiza eth/usd ethereum eth/usd kryptowaluty 1

źródło: tradingview


Patrząc na wykres w przybliżeniu, można wyznaczyć układ harmoniczny zewnętrzny. Jeżeli trend spadkowy będzie kontynuowany i dojdzie do wybicia nowych dołków, to popytu należy szukać przy mierzeniu 127,2% lub 161,8%.

Wykres 2. Krypto - ETH/USD interwał H3

FXMAG kryptowaluty kurs ethereum coraz niżej, wciąż brakuje sygnału na wzrosty. analiza eth/usd ethereum eth/usd kryptowaluty 2

źródło: tradingview

 

Nie wiesz dlaczego wyznaczyłem strefy wsparcia i oporu akurat w taki sposób? Kliknij tutaj i poznaj Harmonic Trading od podstaw. Zobacz także materiały video.

Więcej moich analiz i pomysłów na handel znajdziesz na portalu Trading Dot.


Łukasz Stefanik

Analityk Rynków Finansowych XTB. Trader obecny na rynku OTC nieprzerwanie od 2009 roku. Specjalizuje się głownie w geometrii rynkowej oraz układach opartych o liczby Fibonacciego. Transakcje i analizy Łukasza możesz śledzić na TradingDot.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk