• Sklep
  • Odbierz prezent
Kurs dolara zyskiwał jako jedyny! Euro, funt i frank tracą na wartości. Ile złotych trzeba zapłacić za te waluty?

Przyszedł czas na interpretację tygodniowych wahań kursów: dolara USD/PLN, euro EUR/PLN, funta GBP/PLN oraz franka CHF/PLN. Ponieważ nasza analiza ruchów walutowych dotyczyć będzie okresu jednego tygodnia, skorzystamy z interwału W1.

Kurs dolara USDPLN

wykres kursu USDPLN na interwale W1

Wykres kursu dolara USDPLN na interwale W1.

Kurs dolara do złotego USD/PLN był jedynym, spośród analizowanych w tym artykule par walutowych, który zwiększył swoją wartość. Cena za jednego dolara wzrosła z poziomu 3,756 złotego do prawie 3,798 PLN. Po wyraźnych spadkach kursu dolara na początku czerwca, w tym tygodniu mieliśmy do czynienia z odreagowaniem na parze USD/PLN. Warto odnotować, że w ciągu ostatnich 5 sesji dolar odzyskał ponad połowę straconej wartości.

Kurs euro EURPLN

wykres kursu EURPLN na interwale W1

Wykres kursu euro EURPLN na interwale W1

Kurs euro do złotego EURPLN ponownie zanotował spadki. Były one jednak minimalne. Zdecydowanie mniejsze niż w poprzednim tygodniu. Cena za jedno euro spadła z poziomu 4,257 do obecnie 4,256 złotego.To powoduje, że na początku tygodnia powinniśmy być świadkami ataku na dolne ograniczenie średnioterminowej konsolidacji.

Kurs funta GBPPLN

wykres kursu GBPPLN na interwale W1

Wykres kursu funta do złotego GBPPLN na interwale W1

Jeszcze mniejsze spadki wykazał kurs funta GBPPLN. Patrząc w perspektywie tygodniowej, wahania kursu funta były niemal niedostrzegalne. Jest to zatem duża odmiana w stosunku do tygodnia poprzedniego, kiedy to kurs funta GBPPLN wyraźnie pikował w dół. Za jednego funta trzeba w tej chwili zapłacić 4,777 złotego.

Kurs franka CHFPLN

wykres kursu CHFPLN na interwale W1

Wykres kursu franka CHRPLN na interwale W1.

Podobnie opisać można zachowanie kursu franka CHFPLN. Porównując wahania cenowe tej pary walutowej w kontekście jednego tygodnia, sytuacja wyjściowa kursu franka do złotego zmieniła się nieznacznie. Kurs franka CHFPLN wciąż wynosi niemal 3,8000 złotych.

Para walutowa

Symbol

Kurs walutowy

Data aktualizacji

Kurs dolara amerykańskiego

USD/PLN

3,7979

15.06.19 19:54

Kurs euro

EUR/PLN

4,2560

15.06.19 19:54

Kurs funta szterlinga

GBP/PLN

4,7770

15.06.19 19:54

Kurs franka szwajcarskiego

CHF/PLN

3,8000

15.06.19 19:54

Tabela 1. Główne kursy walut dolara, euro, funta i franka w stosunku do złotego na zakończenie dnia w sobotę 15.06.19 na rynku Forex. 

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Oskar Nawalany

Entuzjasta kryptowalut oraz inwestycji długoterminowych, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Interesuje się stosunkami gospodarczo-politycznymi oraz psychologią inwestowania.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk