• Sklep
  • Odbierz prezent
Kurs dolara zawraca. Dolar wyhamował tempo zwyżek

Można to tłumaczyć nie tylko nieco słabszymi odczytami makro - słaba sprzedaż detaliczna (spadła w lutym o 0,2 proc. m/m). mieszane indeksy ISM: przemysł wzrósł do 55,3 pkt., ale usługi spadły do 56,1pkt., a rynek pracy wskazał na wzrost 196 tys. nowych etatów poza rolnictwem w marcu - ale bardziej próbą pozytywnego rozegrania początku II kwartału na globalnych rynkach (co jednak nie całkiem się udało).

W przyszłym tygodniu kluczowe mogą okazać się nie publikacje dotyczące marcowej inflacji CPI i PPI, a zapiski z marcowego posiedzenia FED – mogą one pomóc ocenić rynkowi, na ile Rezerwa Federalna rzeczywiście „zrezygnowała” z potencjalnych podwyżek stóp w latach 2019-2020 (zmianie uległ przecież język komunikatu).

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Marek Rogalski

Główny analityk walutowy w Domu Maklerskim BOŚ. Ekspert w dziedzinie tematyki związanej z rynkiem FX – swoje długoletnie doświadczenie zdobywał pracując w czołowych domach maklerskich w Polsce (z DM BOŚ związany od 2009 r.), prywatnie inwestor giełdowy od 1994 r. Zdobywca szeregu nagród na najlepiej typującego analityka (Puls Biznesu), ceniony komentator bieżących wydarzeń w ogólnopolskich mediach. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk