• Odbierz prezent
kurs dolara kurs euro kurs franka kurs funta

W środę w centrum uwagi znalazły się „minutki FOMC”. Jak kształtują się kursy walut wieczorową porą?

 

Kurs euro do dolara (EUR/USD)

W centrum uwagi rynków znalazła się dzisiaj decyzja FOMC w sprawie stóp procentowych w USA. Pozostały one na niezmienionym poziomie 0,25%, co było zgodne z oczekiwaniami rynku.

Czytaj także: Poznaliśmy decyzję w sprawie stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych. Jak zachowuje się kurs dolara (EUR/USD)?

Stopy procentowe w Stanach Zjednoczonych są bardzo mocno śledzone przez inwestorów, ponieważ potrafią mocno zamieszać na rynkach finansowych. Jednak dzisiejsza decyzja w sprawie stóp procentowych okazała się być zgodna z oczekiwaniami. Stopy procentowe w Stanach Zjednoczonych pozostają na dotychczas.. Czytaj
Poznaliśmy decyzję w sprawie stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych. Jak zachowuje się kurs dolara (EUR/USD)?

 

Po godzinie 20 kurs euro do dolara (EUR/USD) zyskuje. Najmniej za jedno euro płacono 1,1714 USD nad ranem. Po godzinie 20 kurs EUR/USD wynosi 1,1795, co stanowi dzisiejsze maksimum. W tym momencie euro zyskuje 0,69% względem amerykańskiej waluty.

Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

Wykres kursu euro do dolara EUR/USD 

 

Kurs dolara do franka (USD/CHF)

Kurs dolara zanurkował względem franka szwajcarskiego. Kurs dolara do franka (USD/CHF) najwięcej wynosił 0,9187. Po godzinie 20 kurs USD/CHF wynosi 0,9123, co stanowi dzisiejsze minimum. Tym samym dolar traci 0,60% względem szwajcarskiej waluty.

 Wykres kursu dolara do franka USD/CHF

Wykres kursu dolara do franka USD/CHF

 

Kurs funta do dolara (GBP/USD)

W godzinach wieczornych funt zyskuje 0,57% względem amerykańskiej waluty. Kurs funta do dolara (GBP/USD) najmniej wynosił 1,2912 nad ranem, a najwięcej 1,3006 po godzinie 20. W tym momencie kurs GBP/USD wynosi 1,2994.

 Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

 

Pozostałe główne waluty też dzisiaj zyskują względem dolara amerykańskiego. Dolar australijski (AUD) zyskuje 0,44% do dolara, jen 0,25%, a dolar kanadyjski 0,20%. Dolar nowozelandzki NZD jest w tym momencie notowany na symbolicznym plusie o 0,09% względem amerykańskiej waluty.

Finviz.com 29 lipca

Źródło: Finviz.com

 

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk