• Odbierz prezent
Kurs dolara wysuwa się na prowadzenie. Euro, dolar, frank, funt i jen przed weekendem
fot. freepik.com

W piątek na rynek napłynęły dane z Japonii, Niemiec i USA. Jak kształtują się kursy głównych par walutowych przed weekendem?

 


Zobacz, jakie publikacje makroekonomiczne mogą mieć wpływ na rynki! Śledź kalendarz ekonomiczny i nie przegap istotnych danych

 

 

W godzinach nocnych napłynęły dane z Japonii. Stopa bezrobocia za grudzień okazała się niższa niż się spodziewano i wyniosła 2,9% wobec prognozy 3%. Produkcja przemysłowa w grudniu spadła o 1,6% m/m wobec spodziewanego spadku o 1,5%.

Około godziny 10 podano dane z Niemiec, które wypadły lepiej niż się spodziewano. Stopa bezrobocia w styczniu wyniosła 6% wobec prognozy 6,1%. W IV kwartale PKB Niemiec spadł o 2,9% rdr, co stanowi lepszy wynik od prognozy zakładającej spadek na poziomie 3,4%.

O godzinie 16 napłynęły dane z USA. Wskaźnik nastrojów konsumentów Michigan w styczniu okazał się nieco niższy niż się spodziewano i wyniósł 79 pkt wobec prognozy 79,2 pkt. Indeks podpisanych umów kupna domów w grudniu spadł o 0,3% m/m wobec prognozy spadku o 0,1%.

 

Kurs dolara do jena (USD/JPY)

Wśród głównych walut wyróżnia się jen japoński (JPY), który traci względem dolara amerykańskiego (USD). Kurs dolara do jena (USD/JPY) najmniej wynosił 104,22 w godzinach nocnych, a najwięcej 104,93 do południa. Po godzinie 19 kurs USD/JPY wynosi 104,71. Tym samym dolar zyskuje 0,47% względem japońskiej waluty.

 Wykres kursu dolara do jena USD/JPY

Wykres kursu dolara do jena USD/JPY

 

Kurs dolara do franka (USD/CHF)

Dolar zyskuje także względem franka szwajcarskiego (CHF). Kurs dolara do franka (USD/CHF) najmniej wynosił 0,8874 w godzinach popołudniowych. Po godzinie 19 kurs USD/CHF wynosi 0,8995, co stanowi dzisiejsze maksimum. Stanowi to wzrost o 0,23% względem poprzedniego poziomu odniesienia.

 Wykres kursu dolara do franka USD/CHF

Wykres kursu dolara do franka USD/CHF

 

Kurs euro do dolara (EUR/USD)

Po godzinie 19 kurs euro do dolara (EUR/USD) oscyluje w okolicach wczorajszego poziomu zamknięcia. W tym momencie wynosi 1,2130. Za jedno euro najmniej płacono 1,2094 USD we wczesnych godzinach porannych, a najwięcej 1,2155 USD przed godziną 16.

 Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

 

Kurs funta do dolara (GBP/USD)

Po godzinie 19 kurs funta do dolara (GBP/USD) jest notowany na symbolicznym minusie o 0,15% względem poprzedniego poziomu odniesienia i wynosi 1,3707. Za jednego funta najmniej płacono 1,3657 USD do południa, a najwięcej 1,3751 USD przed godziną 16.

Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

 

Notowania: USDJPY

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDJPY/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, redaktor portalu FXMAG.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk