• Odbierz prezent
kurs dolara kurs euro kurs franka kurs funta kurs złotego

Jak kształtują się kursy walut wieczorową porą? Ile złotych płacimy za euro, franka, funta i dolara w czwartek 16 kwietnia?

 

Kurs euro do złotówki

W godzinach popołudniowych kurs euro do złotego (EUR/PLN) powędrował do góry. Za jedno euro najmniej dzisiaj płaciliśmy 4,5263 zł, a najwięcej 4,5531 zł. Przed godziną 20 kurs EUR/PLN wynosi 4,5485 zł.

Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Kurs franka wobec złotego

Podobnie kształtował się kurs franka do złotego (CHF/PLN). Najmniej za jednego franka dzisiaj płaciliśmy 4,3041 zł, a najwięcej 4,3317 zł. W tym momencie kurs CHF/PLN wynosi 4,3279 zł.

 Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN

 

Kurs dolara względem złotówki

Kurs dolara do złotego (USD/PLN) dzisiaj w godzinach popołudniowych wystrzelił w górę. Za jednego dolara dzisiaj  najmniej płaciliśmy 4,1562 zł, a najwięcej 4,2059 zł. W tej chwili dolar kosztuje 4,1932 zł.

Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

 Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

Kurs funta wobec złotego

Kurs funta do złotego (GBP/PLN) dzisiaj oscylował między 5,19 zł a 5,22 zł, pod koniec dnia ulegając lekkiemu umocnieniu. W tym momencie za jednego funta płacimy 5,2194 zł.

Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

Jeżeli chcesz sprawdzić, ile aktualnie złotych zapłacisz za wymianę swoich walut, skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego.  

 

Dzisiejszy dzień obfitował w liczne dane ekonomiczne. O godzinie 8 podano dane o inflacji z Niemiec za marzec. Wskaźnik CPI wzrósł o 0,1% m/m, zgodnie z prognozą.

O godzinie 8.30 podano informację ze Szwajcarii, dotyczącą wskaźnika cen dóbr produkcyjnych PPI. W marcu spadł on o 0,3% m/m. W poprzednim miesiącu spadek wyniósł 0,9%.

O godzinie 11 podano dane o produkcji przemysłowej w Strefie Euro za luty. Spadek wyniósł 0,1% m/m i był niższy od szacunków analityków. Prognoza zakładała spadek o 0,2%.

O godzinie 14.30 napłynęły dane z USA. Dotyczyły one liczby pozwoleń na budowę i rozpoczętych budów domów w marcu. Liczba rozpoczętych budów domów w marcu wyniosła 1,216 mln i była niższa o 22,3% m/m. O tej samej godzinie podano też dane z amerykańskiego rynku pracy. Liczba zadeklarowanych nowych bezrobotnych wyniosła 5,245 mln, co było gorszym wynikiem niż oczekiwano. Prognoza zakładała 5,1 mln nowych bezrobotnych. Podano także wskaźnik przemysłowy wg Fed z Filadelfii za kwiecień, który również okazał się gorszy niż się spodziewano (-56,6 pkt wobec prognozy -30 pkt).

Czytaj także: Fatalne dane z USA. Bezrobotni, zezwolenie na budowę i wskaźnik Fed z Filadelfii, czyli paczka danych z USA

O godzinie 14:30 poznaliśmy istotne dane z amerykańskiej gospodarki. Pakiet danych z USA: Zezwolenia na budowę: 1,353 miliona (Prognozowano: 1,5 miliona, poprzednio 1,464 miliona) Zadeklarowani wstępni bezrobotni: 5,245 mln (Prognozowano: 5,10 miliona, poprzednio: 6,606 miliona) Wskaźnik przemys.. Czytaj
Fatalne dane z USA. Bezrobotni, zezwolenie na budowę i wskaźnik Fed z Filadelfii, czyli paczka danych z USA

 

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk