• Odbierz prezent
Kurs dolara w relacji do złotego (USD/PLN) - co dalej?

Notowania polskiego złoty opuściły formację trójkąta symetrycznego, ale nie zmieniło to znacząco sytuacji na kursie dolara USD/PLN.

Wiadomości rynkowe z mBank

Po chwilowym osłabieniu wynikającym z przełamania poziomu 4.19 polska waluta powróciła poniżej tej ceny. Kluczowymi poziomami pozostaje szczyt 4.30 i wsparcia 4.10. Od połowy marca 2020 cena zawiera się pomiędzy tymi dwiema wartościami. Początkowo przybierało to postać formacji trójkąta, aby teraz przerodzić się w rozbudowany ruch boczny.

Wskaźnik MACD po silnych spadkach porusza się blisko wartości zero, co potwierdza brak zdecydowania wśród inwestorów. Nie inaczej wyglądają wstęgi Bollingera, które zbliżyły się do siebie na odległość 9 groszy. Jest to blisko dwa razy mniej niż rozpiętość pomiędzy kluczowym poziomami opisanymi powyżej.

Czerwone strzałki wskazują wewnętrzną strefę 4.19. W przyszłości może on być indykatorem powstania większego impulsu. W zależności od tego, czy USDPLN znajduje się poniżej, czy powyżej tej ceny, można odczytywać stan złotego. Aktualnie białe świece zmierzają od dołu w stronę tego lokalnego punktu równowagi. Należy wiec go traktować jako opór, po którym wykres skieruje się w stronę wsparcia 4.10. Alternatywa to atak na 4.30, choć ostatnio taki brak energii dolarowi, aby zrealizować taki ruch.

Impas na PLN trwa w najlepsze - 1

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk