• Odbierz prezent
Kurs dolara w górę! FOMC w centrum uwagi

W środę najważniejszym wydarzeniem na rynkach była decyzja FOMC w sprawie stóp procentowych, a także prognozy dotyczące ich poziomu w kolejnych latach. Spowodowały one dużą reakcję na kursie dolara.

 

W środę najważniejszym wydarzeniem na rynku była decyzja FOMC w sprawie stóp procentowych, która została ogłoszona o godzinie 20. Stopy procentowe w USA pozostały na niezmienionym poziomie 0,25% zgodnie z oczekiwaniami rynku. Przedstawiono też prognozy stóp procentowych w kolejnych latach. W trwającym roku prognoza stopy procentowej została określona na 0,10%, co nie stanowiło zaskoczenia. Prognoza dotycząca stóp procentowych w II kwartale kolejnego roku natomiast okazała się wyższa niż spodziewał się rynek: 0,6% wobec szacunków na poziomie 0,10%. W dłuższym terminie zakładana stopa procentowa wynosi 2,5% zgodnie z oczekiwaniami analityków.

 

Kurs euro do dolara (EUR/PLN)

Przez większą część dnia kurs euro do dolara (EUR/USD) utrzymywał się na stabilnym poziomie. Najwięcej wynosił 1,2134 do południa. Na informacje dotyczące stóp procentowych w USA rynek zareagował umocnieniem dolara. Po godzinie 20 kurs EUR/USD wynosi 1,2024. Tym samym euro traci 0,86% względem poprzedniego poziomu odniesienia wobec amerykańskiej waluty.

 Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

 

Kurs dolara do złotego (USD/PLN)

Dolar umacnia się również względem polskiej waluty. Za jednego dolara najmniej płacono 3,7072 zł w godzinach nocnych. O godzinie 20 kurs dolara do złotego (USD/PLN) wystrzelił w górę. W tym momencie wynosi 3,7607 zł, co stanowi wzrost o 0,76% względem poprzedniego poziomu odniesienia.

Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

 

 

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk