• Odbierz prezent
kurs dolara kurs franka kurs euro kurs funta

Jak kształtują się kursy głównych walut w stosunku do złotego w końcówce ostatniego dnia przed weekendem? Ile złotych zapłacimy za euro, dolara, franka i funta w piątek wieczorem?

 

Kurs euro wobec złotego

Przez większą część dzisiejszego dnia kurs euro do złotego (EUR/PLN) poruszał się w zakresie między 4,52 zł a 4,54 zł. Dzisiaj za jedno euro najmniej płaciliśmy 4,5122 zł, a najwięcej 4,5459 zł.  W tym momencie kurs EUR/PLN wynosi 4,5371 zł.

Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Kurs franka do złotego

Kurs franka w stosunku do złotego (CHF/PLN) dzisiaj powoli wędrował do góry. W ciągu dnia najmniej za jednego franka płaciliśmy 4,2481 zł, a najwięcej 4,2917 zł. W tym momencie za jednego franka musimy zapłacić 4,2822 zł.

Wykres franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN

 

Kurs dolara do złotówki

Przez większą część dnia kurs dolara do złotego (USD/PLN) odrabiał straty po wczorajszym mocnym spadku. Najwięcej za jednego dolara dzisiaj płacono 4,1317 zł. W godzinach popołudniowych kurs USD/PLN jednak zaczął osuwać się w dół. W tym dniu w amerykańskiej Izbie Reprezentantów przegłosowano pakiet stymulacyjny o wartości ponad 2 bln USD. W tej chwili za jednego dolara płacimy 4,0724 zł.

Wykres dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

Kurs funta wobec złotówki

Kurs funta do złotego (GBP/PLN) dzisiaj systematycznie zyskuje od poziomu 4,98 zł. W tym momencie za jednego funta musimy zapłacić 5,0729 zł.

Wykres funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

Jeżeli chcesz sprawdzić, ile aktualnie złotych zapłacisz za wymianę swoich walut, skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego

 

 

 

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk