• Odbierz prezent
kurs dolara kurs euro kurs franka kurs funta

Jak kształtują się kursy głównych walut wobec polskiego złotego? Ile złotych zapłacimy za euro, dolara, franka i funta w środę wieczorem?

 

Kurs euro do polskiego złotego

Dzisiejszy dzień przyniósł lekkie umocnienie polskiej walucie. Kurs euro w stosunku do złotego (EUR/PLN) spadł z okolic 4,60 zł do 4,56 zł. Dzisiaj w okolicach godziny 20 za jedno euro najmniej płaciliśmy 4,5435 zł. W tym momencie kurs EUR/PLN wynosi 4,5676 zł.

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN 

 

Kurs franka wobec złotówki

Podobnie sytuacja wyglądała w przypadku franka. W ciągu dnia kurs franka do złotego (CHF/PLN) obniżył się z poziomu 4,35 zł w okolice 4,29 zł. Najmniej za jednego franka dzisiaj płaciliśmy 4,2759 zł. W tym momencie kurs CHF/PLN wynosi 4,2983 zł.

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN 

 

Kurs dolara w stosunku do złotego

Kurs dolara do złotego (USD/PLN) dzisiaj obniżył się o 10 groszy. Jeszcze nad ranem za jednego dolara trzeba było zapłacić 4,28 zł. W tym momencie kurs USD/PLN wynosi 4,1944 zł. Dzisiaj wieczorem za jednego dolara najmniej płaciliśmy 4,1780 zł.

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN  

 

Jeżeli chcesz sprawdzić, ile aktualnie złotych zapłacisz za wymianę swoich dolarów, skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego. 

 

Kurs funta do złotówki

Pierwsza połowa dnia przyniosła kursowi funta do złotego (GBP/PLN) dalsze umocnienie. Najwięcej za jednego funta płaciliśmy 5,06 zł. W godzinach popołudniowych kurs funta uległ lekkiemu obniżeniu, sięgając okolic 4,94 zł. W tym momencie za jednego funta musimy już jednak zapłacić 4,9912 zł.

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN 

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk