• Odbierz prezent
Kurs dolara w dół! Euro spada do 4,53 złotego. Silne wzrosty na Wall Street. Dzień na rynku

Dziś w kalendarzu mamy dane ze Szwecji i USA. Jedyna pozycja mogąca zwrócić uwagę to indeks Uniwersytetu Michigan mierzący nastroje konsumentów, choć nawet i najgorsze dane mogą być potraktowane jako potwierdzenie tego, co rynki zdołały już zdyskontować.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 27 III - 1

Trzy dni silnych wzrostów na Wall Street

Futures na S&P500 na razie traci w piątek, ale Wall Street ma za sobą trzy dni silnych wzrostów – pierwszy taki przypadek od połowy lutego. Kontrakty na indeksy w Europie podobnie korygują wczorajsze wzrosty. Giełdy w Azji nadganiają za optymistycznym handlem w USA w czwartek. Głównie japoński Nikkei225 rośnie o 3,9 proc.; Shanghai Composite zyskuje tylko 0,3 proc.

Na rynku cytuje się oczekiwania na dalsze wsparcie gospodarkę w walce z wirusem poprzez nowe programy fiskalne i aktywna działalność banków centralnych na polu dostarczania płynności.

Kurs dolara w dół

Na rynku walutowym kurs dolara (USD) traci kolejny dzień na odreagowaniu wcześniejszego rajdu kursów na nowe ekstrema. Poprawa dostępu do finansowania w USD poprzez uruchomione przez Fed linie swapowe dla innych banków centralnych osłabiły pęd do prędkiego gromadzenia płynności w USD. Niektórzy inwestorzy zwietrzyli też okazję w napędzaniu odbicia w JPY, GBP, EUR i AUD.

Ogólnie zmiany rynkowe przynoszą uspokojenie i nieco lepszy klimat inwestycyjny.

Złoty korzysta na stabilizacji nastrojów – kurs euro do złotego EUR/PLN obniżył się do 4,53 zł.

Na rynku towarowym złoto wzrosło wczoraj ponad 1630 USD/oz na słabości dolara, ale dziś obserwujemy stabilizację przy 1625.

Na lepszych nastrojach nie korzysta ropa naftowa, gdzie obawy o załamanie globalnego popytu ściągają ceny w dół – WTI jest dziś wyżej o 1 proc. tuz pod 23 USD/b, choć wcześniej w tym tygodniu była już na 25.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk