• Odbierz prezent
Kurs dolara (USD/PLN) zyskuje. Ile złotych kosztują euro, frank i funt?

Jak kształtują się kursy walut na rynku Forex w godzinach wieczornych? Ile złotych zapłacimy za euro, dolara, franka i funta?

 

Kurs euro do polskiego złotego (EUR/PLN)

W czwartek w godzinach wieczornych kurs euro do złotego (EUR/PLN) oscyluje w okolicach wczorajszego poziomu zamknięcia. Po godzinie 19 kurs EUR/PLN wynosi 4,5751 zł. Najmniej za jedno euro płacono 4,5659 zł w godzinach nocnych, a najwięcej 4,5923 zł około południa.

 Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Kurs funta do złotego (GBP/PLN)

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku funta. Po godzinie 19 kurs funta do złotego (GBP/PLN) znajduje się w okolicach wczorajszego poziomu zamknięcia i wynosi 5,0670 zł. Funt najwięcej kosztował 5,0883 zł około południa, a najmniej 5,0537 zł około godziny 17.

 Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

Kurs franka względem polskiej waluty (CHF/PLN)

W godzinach wieczornych kurs franka do złotego (CHF/PLN) jest notowany na lekkim plusie o 0,13% względem poprzedniego poziomu odniesienia. Najmniej za franka płacono 4,2517 zł w godzinach nocnych, a najwięcej 4,2803 zł w godzinach popołudniowych.

 Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN

 

Kurs dolara do złotego (USD/PLN)

W godzinach wieczornych wśród głównych walut wyróżnia się dolar, który zyskuje względem polskiego złotego. Najmniej za dolara płacono 3,8507 zł w godzinach nocnych, a najwięcej 3,8825 około godziny 12. Po godzinie 19 kurs dolara do złotego (USD/PLN) wynosi 3,8691 zł, co stanowi wzrost o 0,35% względem poprzedniego poziomu odniesienia.

Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN 

 

O godzinie 14.30 tradycyjnie podano dane z amerykańskiego rynku pracy. Wypadły one lepiej niż się spodziewano. Liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych wyniosła 8,373 mln wobec prognozy 9,5 mln. Liczba zadeklarowanych wstępnych bezrobotnych wyniosła 787 tys. wobec spodziewanych 860 tys.

O godzinie 16 napłynęły lepsze od oczekiwań dane z rynku nieruchomości w USA. Sprzedaż domów na rynku wtórnym we wrześniu wzrosła o 9,4% m/m wobec spodziewanego wzrostu o 5%. We wrześniu sprzedano 6,54 mln domów wobec prognozy 6,3 mln.

 

Jeżeli chcesz sprawdzić aktualne kursy walut, koniecznie skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk