• Odbierz prezent
Kurs dolara (USD/PLN) wystrzelił w górę! Polski złoty słabnie. Ile zapłacimy za euro, franka, funta i koronę czeską przed weekendem?

W piątek polski złoty (PLN) traci względem pozostałych walut. Ile zapłacimy za euro (EUR), dolara (USD), franka (CHF), funta (GBP) i koronę czeską (CZK) w godzinach popołudniowych?

 

Kurs dolara do złotego (USD/PLN)

W piątek wszystkie główne waluty zyskują względem polskiego złotego, a spośród nich najmocniej dolar amerykański. Za dolara najmniej płacono 3,6649 zł do południa. Po godzinie 16 kurs dolara do złotego (USD/PLN) wynosi 3,7007 zł, co stanowi dzisiejsze maksimum. Jest to wzrost o 0,80% względem wczorajszego poziomu zamknięcia.

 Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

Kurs funta względem polskiej waluty (GBP/PLN)

Kurs funta do złotego (GBP/PLN) też pnie się w górę. Funt najmniej kosztował 5,1944 zł do południa, a najwięcej 5,2295 zł przed godziną 16. Po godzinie 16 kurs GBP/PLN wynosi 5,2246 zł, co stanowi wzrost o 0,39% względem poprzedniego poziomu odniesienia.

 Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

Kurs franka do złotego (CHF/PLN)

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku franka szwajcarskiego. Po godzinie 16 kurs franka do złotego (CHF/PLN) jest notowany na plusie o 0,37% względem poprzedniego poziomu odniesienia i wynosi 4,1189 zł. Za franka najmniej płacono 4,1009 zł przed godziną 10, a najwięcej 4,1205 zł przed godziną 16.

 Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN

 

Kurs euro wobec złotówki (EUR/PLN)

Euro też się umacnia względem polskiej waluty. Za jedno euro najmniej płacono 4,4660 zł, a najwięcej 4,4840 zł przed godziną 16. Po godzinie 16 kurs euro do złotego (EUR/PLN) jest notowany na plusie o 0,24% względem poprzedniego poziomu odniesienia i wynosi 4,4799 zł.

 Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Kurs korony czeskiej do złotego (CZK/PLN)

Warto wspomnieć też o koronie czeskiej, która też zyskuje względem złotego. W dniu dzisiejszym korona czeska najmniej kosztowała 0,1761 zł, a najwięcej 0,1771 zł. Po godzinie 16 kurs korony czeskiej do złotego wynosi 0,1768 zł, co stanowi wzrost o 0,29% względem poprzedniego poziomu odniesienia.

 Wykres kursu korony czeskiej do złotego CZK/PLN

Wykres kursu korony czeskiej do polskiego złotego CZK/PLN

 

Jeżeli chcesz wymienić swoje franki, funty lub korony - koniecznie skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego.

 

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk