• Odbierz prezent
kurs euro kurs dolara kurs funta kurs franka kurs złotego

W poniedziałek najważniejsze były dane dotyczące inflacji. Jak kształtują się kursy euro, dolara, franka i funta względem polskiego złotego w godzinach popołudniowych?

 

Kurs euro do złotego (EUR/PLN)

W godzinach porannych kurs euro zyskiwał względem polskiego złotego, jednak w dalszej części dnia osunął się pod kreskę. Euro dzisiaj najwięcej kosztowało 4,4617 zł po godzinie 8. Po godzinie 16 kurs euro do złotego (EUR/PLN) traci 0,29% względem piątkowego poziomu zamknięcia. W tym momencie kurs EUR/PLN wynosi 4,4313 zł, co stanowi dzisiejsze minimum.

Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN 

 

Kurs franka względem złotówki (CHF/PLN)

Po godzinie 16 kurs franka do złotego (CHF/PLN) znajduje się na symbolicznym minusie o 0,14%. W tej chwili kurs CHF/PLN wynosi 4,1418 zł, co stanowi dzisiejsze minimum. Najwięcej frank kosztował 4,1684 w godzinach porannych.

 Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN 

 

Kurs funta do złotego (GBP/PLN)

Kurs funta do złotego (GBP/PLN) po godzinie 16 jest notowany pod kreską o 0,1%. W tej chwili funt kosztuje 4,9394 zł. Najwięcej za jednego funta płacono 4,9539 zł w godzinach nocnych, a najmniej 4,9352 około południa.

 Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN 

 

Kurs dolara względem polskiej waluty (USD/PLN)

Największym przegranym jest w tym momencie dolar, który traci 0,53% względem polskiego złotego. Po godzinie 16 kurs dolara do złotego (USD/PLN) wynosi 3,9275 zł, co stanowi dzisiejsze minimum. Najwięcej dolar kosztował 3,9721 zł w godzinach porannych.

 Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN 

 

Co wpłynęło na kursy walut?

O godzinie 8.30 napłynęły dane ze Szwajcarii. Majowy wskaźnik cen dóbr produkcyjnych PPI spadł o 0,5% m/m (poprzedni odczyt -1,3%), a w ujęciu rocznym o 4,5% (poprzedni odczyt -4%).

O godzinie 10 poznaliśmy kolejne dane dotyczące inflacji. Wskaźnik CPI we Włoszech w maju spadł o 0,2% m/m wobec prognozy spadku o 0,1%. O tej samej godzinie poznaliśmy dane z polskiej gospodarki. W czerwcu wskaźnik CPI spadł o 0,2% m/m, co było zgodne z szacunkami. W ujęciu rocznym wyniósł 2,9% zgodnie z prognozą.

Czytaj także: Czy mamy inflację w Polsce, Szwajcarii i we Włoszech ?

Poznaliśmy dzisiaj dane dotyczące inflacji z Polski, Szwajcarii i Włoch: Wskaźnik CPI w Polsce (m/m): -0,2% (prognoza: -0,2%; poprzednio: -0,1%) Wskaźnik CPI w Polsce (r/r): 2,9% (prognoza: 2,9%; poprzednio: 3,4%) Wskaźnik CPI we Włoszech (m/m): -0,2% (prognoza: -0,1%; poprzednio: 0,1%) Wskaźnik.. Czytaj
Czy mamy inflację w Polsce, Szwajcarii i we Włoszech ?

O godzinie 11 podano bilans handlowy Strefy Euro za kwiecień,  który wyniósł 2,9 mld wobec poprzedniego odczytu 28,2 mld.

O godzinie 14.30 napłynęły dane z USA. Wskaźnik produkcyjny dla Nowego Jorku w czerwcu wyniósł -0,20 pkt, co było znacznie lepszym wynikiem od prognozy -27,50 pkt.

 

Jeżeli chcesz sprawdzić, ile aktualnie złotych zapłacisz za wymianę swoich walut, skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego

 

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk