• Odbierz prezent
Kurs dolara (USD/PLN) w dół. Frank umacnia się. Ile zapłacimy za euro i funta? Kursy walut 27 sierpnia

W piątek najważniejszym wydarzeniem na rynkach było wystąpienie szefa FED.  Jak kształtują się kursy walut przed weekendem? Ile złotych zapłacimy za euro, dolara, franka i funta wieczorową porą?

 

Kurs dolara do polskiego złotego (USD/PLN)

Najciekawszą walutą jest dzisiaj dolar amerykański. Przez większą część dnia dolar lekko umacniał się względem polskiego złotego, jednak około godziny 16 miał miejsce spory ruch spadkowy po wystąpieniu szefa FED - Jerome Powella. Wyraził on pogląd, że zbyt wczesne zaostrzenie polityki banku centralnego może być niekorzystne dla rynku. Tym samym wskazywał na kontynuację „gołębiej” polityki FED. Największa zmienność na kursie dolara do złotego (USD/PLN) panowała około godziny 16, kiedy za dolara najwięcej płacono 3,9011 zł, a najmniej 3,8756 zł. Po godzinie 19 dolar kosztuje 3,8784 zł, co stanowi spadek o 0,32% względem wczorajszego poziomu zamknięcia.

 Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara amerykańskiego do polskiego złotego USD/PLN

 

 

Kurs franka do złotego (CHF/PLN)

Frank szwajcarski dzisiaj zyskuje względem polskiej waluty. Po godzinie 19 kurs franka do złotego (CHF/PLN) wynosi 4,2552 zł, co stanowi wzrost o 0,37% względem poprzedniego poziomu odniesienia. Największa zmienność na kursie CHF/PLN panowała w godzinach popołudniowych, kiedy frank najmniej kosztował 4,2363 zł o godzinie 16, a najwięcej 4,2592 zł przed godziną 17.

 Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka szwajcarskiego do polskiego złotego CHF/PLN

 

Kurs funta względem polskiej waluty (GBP/PLN)

Funt brytyjski też umacnia się względem złotego, jednak jest to niewielki wzrost. Po godzinie 19 kurs funta do złotego (GBP/PLN) jest notowany na plusie o 0,18% względem poprzedniego poziomu odniesienia i wynosi 5,3407 zł. Za funta najmniej płacono 5,3213 zł w godzinach porannych, a najwięcej 5,3490 zł przed godziną 16.

 Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta brytyjskiego do polskiego złotego GBP/PLN

 

Kurs euro do złotego (EUR/PLN)

Po godzinie 19 kurs euro do złotego (EUR/PLN) oscyluje w okolicach wczorajszego poziomu zamknięcia i wynosi 4,5743 zł. Euro najwięcej kosztowało 4,5855 zł przed godziną 14, a najmniej 4,5671 zł około godziny 16.

 Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

 Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Jeżeli chcesz wymienić swoje dolary, franki lub funty - koniecznie skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego.

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk