• Odbierz prezent
Kurs dolara (USD/PLN) w cieniu ogromnej inflacji! Co z euro, frankiem i funtem? Kursy walut 12 stycznia
fot. freepik.com

W środę na rynek napłynęły dane dotyczące inflacji w USA. Kurs dolara zareagował spadkiem. Jak kształtują się kursy pozostałych walut? Ile złotych zapłacimy za euro, dolara, franka i funta na rynku Forex?

 


Zobacz, jakie publikacje makroekonomiczne mogą mieć wpływ na rynki! Śledź kalendarz ekonomiczny i nie przegap istotnych danych

 

 

W środę o godzinie 14.30 podano dane dotyczące inflacji w USA. W grudniu wskaźnik CPI wzrósł o 0,5% m/m wobec spodziewanego wzrostu o 0,4%. W ujęciu rocznym wskaźnik ten wyniósł 7%, co było zgodne z oczekiwaniami rynku, jednak warto pamiętać, że jest to najwyższy wynik od 1982 r. Bazowy wskaźnik CPI wzrósł o 0,6% m/m wobec prognozy 0,5%. W ujęciu rocznym wyniósł on 5,5% wobec spodziewanych 5,4%. Jest to najwyższy poziom od 1991 r.

Czytaj także: Definitywny koniec nadziei na „przejściową” inflację. CPI w USA najwyżej od 1982 roku! Jak te wiadomości wpłyną na cenę złota?

Inflacja w USA ani myśli zwalniać – tak najkrócej można podsumować najnowsze dane U.S. Bureau of Labor Statistics, z których wynika, że w grudniu dynamika wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych okazała się najwyższa od niemal 40 lat i wyniosła 7% w ujęciu rok do roku (+0,5% w zestawieniu miesiąc.. Czytaj
Definitywny koniec nadziei na „przejściową” inflację. CPI w USA najwyżej od 1982 roku! Jak te wiadomości wpłyną na cenę złota?

 

Kurs dolara do polskiego złotego (USD/PLN)

Dzisiaj w centrum uwagi rynku znalazł się dolar amerykański, którego kurs spada. Za dolara najwięcej płacono 3,9999 USD w godzinach porannych. Po godzinie 16 kurs dolara do złotego (USD/PLN) wynosi 3,9686 zł, co stanowi dzisiejsze minimum. Jest to spadek o 0,56% względem wczorajszego poziomu zamknięcia.

 Wykres kursu dolara do złotego (USD/PLN)

Wykres kursu dolara amerykańskiego do polskiego złotego USD/PLN

 

Kurs euro do złotego (EUR/PLN)

Euro też osłabia się względem polskiej waluty, jednak nie jest to duży spadek. Za euro najwięcej płacono 4,5426 zł w godzinach porannych. Po godzinie 16 kurs euro do złotego (EUR/PLN) jest notowany minusie o 0,14% względem poprzedniego poziomu odniesienia i wynosi 4,5306 zł, co stanowi dzisiejsze minimum.

 Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Kurs franka względem polskiej waluty (CHF/PLN)

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku franka szwajcarskiego. Po godzinie 16 kurs franka do złotego (CHF/PLN) wynosi 4,3206 zł, co stanowi spadek o 0,20% względem poprzedniego poziomu odniesienia. W dniu dzisiejszym do tej pory za franka najwięcej płacono 4,3282 zł, a najmniej 4,3176 zł.

 Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka szwajcarskiego do polskiego złotego CHF/PLN

 

Kurs funta do złotego (GBP/PLN)

Nie inaczej jest w przypadku funta brytyjskiego. Funt najwięcej kosztował 5,4515 zł w godzinach porannych. Po godzinie 16 kurs funta do złotego (GBP/PLN) jest notowany na swym dzisiejszym minimum i wynosi 5,4316 zł, co stanowi spadek o 0,16% względem wczorajszego poziomu zamknięcia.

Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta brytyjskiego do polskiego złotego GBP/PLN

 

Jeżeli chcesz wymienić swoje dolary, franki lub funty - koniecznie skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego.

Notowania: Kurs dolara do złotego USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, redaktor portalu FXMAG.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk