• Odbierz prezent
Kurs dolara (USDPLN) pozostaje w trendzie wzrostowym

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej USDPLN na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 7 000 pipsów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 4,3100. Po tym fakcie rynek wygenerował swing spadkowy, który osiągnął swoje low w grudniu 2020 roku.

USDPLN Pozostaje W Trendzie Wzrostowym - 1

USDPLN D1

W szerokiej perspektywie wykresu USDPLN możemy z łatwością zauważyć noworoczną zmianę tendencji rynkowej. Sentyment do amerykańskiej waluty wyraźnie odwrócił się wraz z początkiem 2021 roku. Duzy wzrost dynamiki zauważamy w marcowych wycenach, które zbliżają się do okrągłej bariery cenowej 4,000. W ramach analizy technicznej, możemy wyznaczyć szeroką strefę oporu po cenie 4,0500.


Orbex

Orbex jest w pełni licencjonowanym i regulowanym brokerem Forex, działającym od 2010 roku. W skład spółki wchodzi Orbex Limited, regulowany przez CySec i Orbex Global Ltd. regulowany przez Mauritius Financial Services Commission (FSC). Orbex oferuje swoim traderom szeroki zakres instrumentów i konkurencyjne warunki handlowe na MetaTrader 4, takich jak: Waluty z Spready już od O pipsów, Wskaźniki giełdowe, Surowce energetyczne,  Metale szlachetne, Akcje spółek

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk