• Odbierz prezent
Kurs dolara (USDPLN) pozostaje w trendzie wzrostowym
fot. freepik.com

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej USDPLN na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 7 000 pipsów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 4,3100. Po tym fakcie rynek wygenerował swing spadkowy, który osiągnął swoje low w grudniu 2020 roku.

USDPLN Pozostaje W Trendzie Wzrostowym - 1

USDPLN D1

W szerokiej perspektywie wykresu USDPLN możemy z łatwością zauważyć noworoczną zmianę tendencji rynkowej. Sentyment do amerykańskiej waluty wyraźnie odwrócił się wraz z początkiem 2021 roku. Duzy wzrost dynamiki zauważamy w marcowych wycenach, które zbliżają się do okrągłej bariery cenowej 4,000. W ramach analizy technicznej, możemy wyznaczyć szeroką strefę oporu po cenie 4,0500.


Orbex

Założony w 2011 roku Orbex powstał z misją odpowiedzialnego służenia swoim inwestorom. Jako lider rynku w zakresie innowacji i obsługi klienta, Orbex oferuje swoim inwestorom bardzo konkurencyjne warunki handlowe, z szybką realizacją zleceń poniżej 0,03 sekundy i spreadami zaczynającymi się od 0,0 pipsów. Orbex jest nie tylko zaufanym i wielokrotnie nagradzanym brokerem, ale jest również licencjonowany przez CySec i zarejestrowany w kilka organów, w tym FCA, BaFin i MiFID.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk