• Odbierz prezent
Kurs dolara (USD/PLN) pnie się w górę! Euro (EUR/PLN) i funt (GBP/PLN) też nie odpuszczają. Słaby początek miesiąca dla polskiego złotego
fot. freepik.com

Nowy miesiąc rozpoczyna się słabo dla polskiego złotego. Jak kształtują się kursy walut na rynku Forex wieczorową porą? Ile złotych zapłacimy za euro, dolara, franka i funta?

 

O godzinie 9 podano lepsze od oczekiwań dane z polskiej gospodarki. Wskaźnik PMI dla przemysłu w lutym wyniósł 53,40 pkt wobec prognozy 52,70 pkt.

O godzinie 9.30 poznaliśmy wskaźnik PMI dla Szwajcarii, który również wypadł lepiej od oczekiwań. Wyniósł 61,3 pkt wobec spodziewanych 60 pkt.

O godzinie 10 podano też wskaźnik PMI dla całej Strefy Euro, który również wypadł lepiej od oczekiwań. Wyniósł 57,9 pkt wobec prognozy 57,7 pkt.

W międzyczasie napłynęły też PMI z poszczególnych krajów Strefy Euro. Większość spośród nich wypadła lepiej od prognoz.

O godzinie 10.30 poznaliśmy dane z Wielkiej Brytanii. Wskaźnik PMI dla przemysłu w lutym wyniósł 55,1 pkt wobec prognozy 54,9 pkt.

O godzinie 14 podano dane z niemieckiej gospodarki dotyczące inflacji. Wskaźnik CPI w lutym w ujęciu miesięcznym wyniósł 0,7% wobec prognozy 0,5%. W ujęciu rocznym inflacja wyniosła 1,3% wobec prognozy 1,2%.

Około godziny 16 napłynęły lepsze od oczekiwań dane z amerykańskiej gospodarki. Wskaźnik PMI dla przemysłu w lutym wyniósł 58,6 pkt wobec prognozy 58,5 pkt. Wskaźnik ISM dla przemysłu w lutym wyniósł 60,8 pkt wobec spodziewanych 58,8 pkt.

 

Kurs dolara do polskiego złotego (USD/PLN)

Wśród głównych walut najmocniej względem polskiego złotego (PLN) zyskuje dzisiaj dolar (USD). Za jednego dolara najmniej płacono 3,7301 zł około godziny 8. Po godzinie 19 kurs dolara do złotego (USD/PLN) wynosi 3,7670 zł, co stanowi dzisiejsze maksimum. Stanowi to wzrost o 0,55% względem piątkowego poziomu zamknięcia.

 Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

Kurs euro do złotego (EUR/PLN)

Euro też umacnia się dzisiaj względem polskiej waluty. Za jedno euro najmniej płacono 4,5099 zł około godziny 8, a najwięcej 4,5369 zł około godziny 18. Po godzinie 19 kurs euro do złotego (EUR/PLN) jest notowany na lekkim plusie o 0,28% względem poprzedniego poziomu odniesienia i wynosi 4,5333 zł.

 Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN

 

Kurs funta względem polskiej waluty (GBP/PLN)

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku funta brytyjskiego. Po godzinie 19 kurs funta do złotego (GBP/PLN) wynosi 5,2389 zł, co stanowi wzrost o 0,28% względem poprzedniego poziomu odniesienia. Funt najmniej kosztował 5,2163 zł w godzinach nocnych, a najwięcej 5,2567 zł po godzinie 12.

 Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

Kurs franka do złotego (CHF/PLN)

Jedynie kurs franka szwajcarskiego ulega dzisiaj symbolicznemu osłabieniu względem polskiej waluty. Po godzinie 19 kurs franka do złotego CHF/PLN jest notowany na lekkim minusie o 0,09% względem piątkowego poziomu zamknięcia i wynosi 4,1153 zł. Największa zmienność na kursie CHF/PLN panowała do południa, kiedy za jednego franka najwięcej płacono 4,1267 zł, a najmniej 4,1065 zł.

Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN

 

Jeżeli chcesz wymienić swoje franki, dolary lub funty - koniecznie skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego.

Notowania: Kurs dolara do złotego USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk