• Odbierz prezent
Kurs dolara (USD/PLN) mocno w górę! Funt (GBP) i frank (CHF) też zyskują. Kurs korony czeskiej wyznacza nowe szczyty. Polskiemu złotemu brakuje sił

Środowa sesja na rynku walutowym Forex nie sprzyja polskiemu złotemu, który traci względem pozostałych walut. Ile złotych zapłacimy za euro, dolara, franka, funta i koronę czeską?

 

O godzinie 10 poznaliśmy dane z polskiego rynku pracy. Stopa bezrobocia za grudzień wyniosła 6,2% zgodnie z szacunkami. Poprzedni odczyt wynosił 6,1%.

Rynek oczekuje na „minutki Fed” o godzinie 20, kiedy zostaną podane informacje dotyczące polityki monetarnej w USA.

 

Kurs dolara do polskiego złotego (USD/PLN)

Polski złoty (PLN) kontynuuje spadki względem wszystkich głównych walut. Najmocniej względem złotówki zyskuje dzisiaj dolar (USD). Za jednego dolara najmniej płacono 3,7336 zł w godzinach nocnych, a najwięcej 3,7746 zł przed godziną 16. Po godzinie 16 kurs dolara do złotego (USD/PLN) wynosi 3,7669 zł, co stanowi wzrost o 0,82% względem wczorajszego poziomu zamknięcia.

 Wykres kursu dolara do złotego USD/PLN

Wykres kursu dolara do polskiego złotego USD/PLN

 

Kurs funta względem polskiej waluty (GBP/PLN)

Kurs funta brytyjskiego (GBP) też dzisiaj pnie się w górę. Funt najmniej kosztował 5,1307 zł nad ranem, a najwięcej 5,1618 zł po godzinie 16. W tym momencie kurs funta do złotego GBP/PLN) znajduje się blisko swego dzisiejszego maksimum i wynosi 5,1603 zł. Stanowi to wzrost o 0,55% względem poprzedniego poziomu odniesienia.

 Wykres kursu funta do złotego GBP/PLN

Wykres kursu funta do polskiego złotego GBP/PLN

 

Kurs franka do złotego (CHF/PLN)

Kurs franka szwajcarskiego (CHF) powoli, ale systematycznie również wędruje w górę. Za franka najmniej płacono 4,2118 zł w godzinach nocnych, a najwięcej 4,2368 zł przed godziną 16. Po godzinie 16 kurs franka do złotego (CHF/PLN) wynosi 4,2294 zł, co stanowi wzrost o 0,40%.

 Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN

Wykres kursu franka do polskiego złotego CHF/PLN

 

Kurs euro względem złotówki (EUR/PLN)

Przez większą część dnia także euro umacniało się względem złotego. W dzisiejszym dniu za jedno euro najmniej płacono 4,5426 zł,  a najwięcej 4,5555 zł przed godziną 16. Po godzinie 16 kurs euro do złotego (EUR/PLN) jest notowany na lekkim plusie o 0,11% względem wczorajszego poziomu zamknięcia i wynosi 4,5493 zł.

Wykres kursu euro do złotego EUR/PLN

Wykres kursu euro do polskiego złotego EUR/PLN 

 

Kurs korony czeskiej do polskiego złotego (CZK/PLN)

Po godzinie 16 kurs korony czeskiej do złotego (CZK/PLN) oscyluje w okolicach poprzedniego poziomu odniesienia i wynosi 0,1745 zł. Wcześniej jednak kurs korony czeskiej wyznaczył nowy szczyt. Korona czeska najmniej kosztowała 0,1742 zł w godzinach nocnych, a najwięcej 0,1752 zł około południa.

 Wykres kursu korony czeskiej do złotego CZK/PLN

Wykres kursu korony czeskiej do polskiego złotego CZK/PLN

 

Jeżeli chcesz wymienić swoje funty, dolary, franki lub korony - koniecznie skorzystaj z naszego kalkulatora walutowego.

 

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk