• Odbierz prezent
Kurs dolara USD/CAD dotarł do pierwszego oporu. Czy kupujący dadzą radę wypchnąć notowania wyżej?
fot. freepik.com

Podczas wtorkowych webinarów inwestycyjnych sporą część czasu poświęcamy na przegląd oraz przygotowanie się do potencjalnych okazji rynkowych. W ostatnim czasie dość zgrabnie udało nam się przewidzieć moment odbicia na parze USD/CAD. Przygotowywaliśmy się do tego zagrania od dłuższego czasu. Jednak czy jest to zmiana trendu, czy jedynie korekta?

Sytuacja na parze USD/CAD

Kurs dolara USD/CAD w ciągu ostatnich 6 miesięcy wykonał pełną 5-falową strukturę spadkową. Mamy więc klarowną informację, że to trend zniżkujący jest tendencją dominującą w średnim terminie. Z tego powodu ewentualne podbicia należałoby traktować jako jedynie korekty. Gdzie w takim razie może się zakończyć obecnie trwająca zwyżka? Okazuje się, że właśnie dotarliśmy do jednego z takich potencjalnych punktów. Choć skala wcześniejszych spadków sugeruje, że również odbicie powinno przybrać nieco większy zasięg, to będąc po długiej stronie rynku należy zachować ostrożność (stop loss).

 Wykres 1: USD/CAD (platforma Tickmill)

Wykres 1: USD/CAD (platforma Tickmill)

Kurs USD/CAD- co może się wydarzyć w przyszłości?

Po wykończeniu korekty wzrostowej, kurs USD/CAD powinien powrócić do tendencji spadkowej. Miejscem docelowym dla kolejnej fali spadkowej powinny być rejony zlokalizowane w okolicy 1,20-1,22.

 Wykres 2: USD/CAD (platforma Tickmill)

Wykres 2: USD/CAD (platforma Tickmill)

Notowania: USDCAD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDCAD/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk