• Odbierz prezent
Kurs dolara USD/CAD dotarł do pierwszego oporu. Czy kupujący dadzą radę wypchnąć notowania wyżej?

Podczas wtorkowych webinarów inwestycyjnych sporą część czasu poświęcamy na przegląd oraz przygotowanie się do potencjalnych okazji rynkowych. W ostatnim czasie dość zgrabnie udało nam się przewidzieć moment odbicia na parze USD/CAD. Przygotowywaliśmy się do tego zagrania od dłuższego czasu. Jednak czy jest to zmiana trendu, czy jedynie korekta?

Sytuacja na parze USD/CAD

Kurs dolara USD/CAD w ciągu ostatnich 6 miesięcy wykonał pełną 5-falową strukturę spadkową. Mamy więc klarowną informację, że to trend zniżkujący jest tendencją dominującą w średnim terminie. Z tego powodu ewentualne podbicia należałoby traktować jako jedynie korekty. Gdzie w takim razie może się zakończyć obecnie trwająca zwyżka? Okazuje się, że właśnie dotarliśmy do jednego z takich potencjalnych punktów. Choć skala wcześniejszych spadków sugeruje, że również odbicie powinno przybrać nieco większy zasięg, to będąc po długiej stronie rynku należy zachować ostrożność (stop loss).

 Wykres 1: USD/CAD (platforma Tickmill)

Wykres 1: USD/CAD (platforma Tickmill)

Kurs USD/CAD- co może się wydarzyć w przyszłości?

Po wykończeniu korekty wzrostowej, kurs USD/CAD powinien powrócić do tendencji spadkowej. Miejscem docelowym dla kolejnej fali spadkowej powinny być rejony zlokalizowane w okolicy 1,20-1,22.

 Wykres 2: USD/CAD (platforma Tickmill)

Wykres 2: USD/CAD (platforma Tickmill)

Notowania: USDCAD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDCAD/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk