• Odbierz prezent
kurs dolara kurs euro kurs funta kurs franka dolar nowozelandzki NZD

Najważniejszym wydarzeniem w środę była decyzja w sprawie stóp procentowych w Nowej Zelandii. Jak kształtują się kursy walut wieczorową porą? Jak prezentują się główne waluty na tle dolara?

 

Dolar wygranym, reszta traci

Wśród głównych walut na dzisiejszej sesji największym wygranym jest dolar amerykański. Dolar nowozelandzki traci 1,24% względem amerykańskiej waluty, dolar australijski 0,81%, a funt 0,75%. Euro zniżkuje o 0,44%, dolar kanadyjski o 0,41%, a jen o 0,37%. Frank jest notowany na lekkim minusie o 0,28% względem amerykańskiej waluty.

 Finviz.com

Źródło: Finviz.com

 

Kurs dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego NZD/USD

Największym przegranym środowej sesji na rynku Forex niewątpliwie jest dolar nowozelandzki. Kurs dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego (NZD/USD) najwięcej wynosił 0,6514 w godzinach nocnych, a najmniej 0,6406 około godziny 20. Po godzinie 20 kurs NZD/USD wynosi 0,6411, co stanowi spadek o 1,24%.

O godzinie 4 rano bank centralny Nowej Zelandii ogłosił decyzję o poziomie stóp procentowych. Pozostały one na niezmienionym poziomie 0,25%.

 Wykres kursu dolara NZD do dolara USD

Wykres kursu dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego NZD/USD

 

Kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego AUD/USD

Drugie miejsce od końca zajął dolar australijski, który traci 0,81% względem amerykańskiej waluty. Kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego (AUD/USD) najwięcej wynosił 0,6962 w godzinach nocnych, a najmniej 0,6863 przed godziną 18. Po godzinie 20 kurs AUD/USD wynosi 0,6873.

 Wykres kursu dolara AUD do dolara USD

Wykres kursu dolara australijskiego do dolara amerykańskiego AUD/USD

 

Kurs funta do dolara (GBP/USD)

W godzinach wieczornych funt traci 0,75% względem dolara amerykańskiego. Najwięcej za jednego funta płacono 1,2542 USD w godzinach nocnych, a najmniej 1,2416 USD przed godziną 18. Po godzinie 20 kurs funta do dolara (GBP/USD) wynosi 1,2430 zł.

 Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

Wykres kursu funta brytyjskiego do dolara amerykańskiego GBP/USD

 

Kurs euro do dolara (EUR/USD)

Kurs euro do dolara (EUR/USD) też dzisiaj zniżkuje. Najwięcej za jedno euro płacono 1,1332 USD w godzinach nocnych. Po godzinie 20 kurs EUR/USD wynosi 1,1258, co stanowi spadek o 0,44%.

Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

 

O godzinie 10 napłynęły dane z Niemiec. Najważniejszy był czerwcowy wskaźnik nastrojów biznesowych Ifo, który wypadł lepiej od oczekiwań i wyniósł 86,2 pkt wobec prognozy 85 pkt.

 

Notowania: NZDUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/NZDUSD/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk