• Odbierz prezent
Kurs dolara USD w górę. Euro, funt, frank i jen tracą w stosunku do amerykańskiej waluty

W czwartek ogłoszono kluczowe decyzje banków centralnych, które nie stanowiły zaskoczenia dla rynków i nie wprowadziły żadnych istotnych zmian. Tradycyjnie napłynęły też dane z amerykańskiego rynku pracy. Jak kształtują się kursy walut na rynku Forex wieczorową porą?

 

Około godziny 4 rano ogłoszono decyzję banku centralnego Japonii w sprawie stóp procentowych. Pozostały one na niezmienionym ujemnym poziomie -0,10%.

Po godzinie 10 podano dane z rynku pracy w Niemczech. Stopa bezrobocia w październiku okazała się niższa niż się spodziewano i wyniosła 6,2% wobec spodziewanych 6,3%.

O godzinie 13.30 napłynęły lepsze od oczekiwań dane z USA. PKB wzrósł o 33,1% k/k wobec spodziewanego wzrostu o 31%. W tym samym czasie tradycyjnie poznaliśmy dane z amerykańskiego rynku pracy. Liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych okazała się wyższa niż się spodziewano i wyniosła 7,756 mln wobec prognozy 7,7 mln. Liczba zadeklarowanych wstępnych bezrobotnych natomiast okazała się niższa od szacunków i wyniosła 751 tys. wobec spodziewanych 775 tys.

Przed godziną 14 ogłoszono decyzję EBC w sprawie stóp procentowych. Pozostały one na niezmienionym poziomie 0%.

 

Kurs euro do dolara (EUR/USD)

Euro traci dzisiaj względem dolara. Za jedno euro najwięcej płacono 1,1758 USD we wczesnych godzinach porannych, a najmniej 1,1650 USD po godzinie 18. Po godzinie 21 kurs euro do dolara (EUR/USD) wynosi 1,1674, co stanowi spadek o 0,63% względem wczorajszego poziomu zamknięcia.

 Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

 

Kurs funta do dolara (GBP/USD)

Funt też dzisiaj traci względem amerykańskiej waluty. Najwięcej za funta płacono 1,3025 USD w godzinach porannych, a najmniej 1,2881 USD po godzinie 16. Po godzinie 21 kurs funta do dolara (GBP/USD) jest notowany na minusie o 0,41% względem poprzedniego poziomu odniesienia.

 Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

 

Kurs dolara do franka (USD/CHF)

Dolar zyskuje też dzisiaj względem franka. Kurs dolara do franka (USD/CHF) najmniej wynosił 0,9089, a najwięcej 0,9172 po godzinie 18. Po godzinie 21 kurs USD/CHF wynosi 0,9155. Tym samym dolar zyskuje 0,56% względem szwajcarskiej waluty.

 Wykres kursu dolara do franka USD/CHF

Wykres kursu dolara do franka USD/CHF

 

Kurs dolara do jena (USD/JPY)

Amerykańska waluta lekko zyskuje wobec jena japońskiego (JPY). Za jednego dolara najmniej płacono 104,02 JPY przed godziną 12, a najwięcej 104,72 JPY około godziny 19. Po godzinie 21 kurs dolara do jena (USD/JPY) wynosi 104,62. Tym samym dolar zyskuje 0,31% względem japońskiej waluty.

 Wykres kursu dolara do jena USD/JPY

Wykres kursu dolara do jena USD/JPY 

 

Notowania: EURUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURUSD/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk