• Odbierz prezent
Kurs dolara USD traci na wartości. Amerykańska waluta do jena nie zdołała utrzymać się ponad poziomem 108,00. Cena ropy zniżkuje

Z polityki pieniężnej uwaga znów przenosi się na wojny handlowe i kolejną turę negocjacji USA- Chiny. Niepokojące są plotki jakoby jeden z doradców Trumpa mówił, że cła mogą zostać podniesione by eskalować konflikt.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

Noc na rynku

jest jednak spokojna, a kurs dolara USD tarci na wartości. Wyjątek to kiwi, kurs dolara nowozelandzkiego do amerykańskiego NZD/USD spada w kierunku dołków z przełomu sierpnia i września i jest pod 0,63. Dziś ciosem w walutę okazała się nota agencji ratingowej S&P, w której uwypuklono słabość sektora bankowego.

Kurs dolara do jena USD/JPY nie zdołał utrzymać się ponad 108,00 a kurs euro do dolara EUR/USD od 24 godzin porusza się w 40 – pispowym zakresie pomiędzy 1,1035 a 1,1075. Obecnie jest niemal dokładnie w jego połowie.

Najmocniej zyskuje dziś kurs funta.

Kurs funta do dolara GBP/USD rośnie do 1,2550. Juncker powiedział, że porozumienie może zostać zawarte przed październikowym deadlinem.

Kontrakt na indeksie S&P500 utrzymuje się nad 3000 pkt i nie zmienia wartości. Minimalnie zniżkuje futures na DAX, kurs jest przy 12420 pkt, czyli 50 pkt pod szczytem z tego tygodnia.

Cena ropy lekko zwyżkuje.

Baryłka WTI jest wyceniana na 58,6 USD, brent na 64,75 USD. Złoto po obronieniu kluczowych wsparć powraca na 1500 USD za uncję, wszystkie najważniejsze metale notują dziś skromne zwyżki.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Bartosz Sawicki

Studiował Finanse Międzynarodowe i Międzynarodowe Zarządzanie Finansowe w Szkole Głównej Handlowej. Ukończył interdyscyplinarną ścieżkę studiów: Narodowe i Międzynarodowe Rynki Finansowe oraz Ścieżkę Finansową. Z TMS Brokers związany od 2011 roku. Szef zespołu analityków nagradzanego za trafność prognoz przez agencję Bloomberg, FX Week, Puls Biznesu oraz Gazetę Giełdy Parkiet. Pasjonat analizy technicznej oraz polityki pieniężnej. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk