• Odbierz prezent
Kurs dolara USD słabnie. Sytuacja na rynku akcji. Przemysłowe indeksy PMI

Pierwszy września zaczęliśmy z rozpędu - dolar nadal słabnie, gdyż na rynku nie brak komentarzy po zeszłotygodniowych słowach prezesa Powella, z którymi zgodził się wczoraj wiceprezes Clarida. Zresztą trudno sobie wyobrazić, aby swojego wystąpienia szef FED nie konsultował wcześniej z innymi członkami Rezerwy Federalnej, ale jak widać rynek każdy tego typu event (a grafik wystąpień innych przedstawicieli tego gremium jest bogaty na kolejne kilkanaście dni), jest rozgrywany jako dobry pretekst do dalszego zepchnięcia dolara w dół. Co ciekawe, pewną rezerwę widać już na rynku akcji (chociaż z drugiej strony, jeżeli jest to płaska korekta po ostatnich mocnych zwyżkach, to świadczy tylko o sile trendu).

Dzisiaj opublikowane zostały przemysłowe indeksy PMI. Odczyt Caixin z Chin pozytywnie zaskoczył, dane z Eurolandu były mieszane (słabsze Niemcy), a z Wielkiej Brytanii w zasadzie zgodne z rynkiem (chociaż dla funta liczą się wątki około-Brexitowe). Przed nami amerykański ISM o godz. 16:00, który może nadać ton wieczornemu handlowi. Oczekiwania oscylują na poziomie 54,5 pkt. w sierpniu, wobec 54,2 pkt. miesiąc wcześniej.

Nota prawna


Marek Rogalski

Główny analityk walutowy w Domu Maklerskim BOŚ. Ekspert w dziedzinie tematyki związanej z rynkiem FX – swoje długoletnie doświadczenie zdobywał pracując w czołowych domach maklerskich w Polsce (z DM BOŚ związany od 2009 r.), prywatnie inwestor giełdowy od 1994 r. Zdobywca szeregu nagród na najlepiej typującego analityka (Puls Biznesu), ceniony komentator bieżących wydarzeń w ogólnopolskich mediach. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk