• Sklep
  • Odbierz prezent
Kurs dolara (USD) silny słabością innych walut. Wiadomości z rynków

Kluczowe informacje z rynków:

  • Nowa Zelandia: Inflacja CPI w Nowej Zelandii w II kwartale wyniosła 0,6% kdk i 1,7% rdr, zgodnie z oczekiwaniami.
  • Turcja: Stopa bezrobocia w Turcji w maju spadła do poziomu 13% z poprzednich 14,7%.
  • Wielka Brytania: Stopa bezrobocia w Wielkiej Brytanii w maju wyniosła 3,8%, zgodnie z rynkowymi oczekiwaniami.
  • Wielka Brytania: Średnie tygodniowe wynagrodzenie w Wielkiej Brytanii wzrosło o 3,4% rdr w maju.
  • Wielka Brytania: Liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w Wielkiej Brytanii w czerwcu wyniosła 38 tys. przy oczekiwaniach zakładających 22,8 tys.
  • Strefa Euro: Bilans handlu zagranicznego w eurolandzie w maju wyniósł 20,2 mld EUR w ujęciu wyrównanym sezonowo, wobec oczekiwań 16,4 mld EUR.
  • Włochy: Inflacja CPI we Włoszech w czerwcu wyniosła 0,1% mdm i 0,7% rdr, przy oczekiwaniach zakładających odpowiednio 0,2% mdm i 0,8% rdr.
  • Niemcy: Indeks instytutu ZEW wyniósł w lipcu -24,5 pkt. przy oczekiwaniach -22,3 pkt.

Naszym zdaniem: Po słabym poprzednim tygodniu, amerykański dolar powraca do zwyżek. Indeks amerykańskiego dolara dzisiaj pnie się w górę po raz drugi z rzędu, docierając do okolic 96,70 pkt. Wzrost wartości dolara jest jednak nadal ograniczany perspektywami luzowania polityki monetarnej w Stanach Zjednoczonych.

 

Gotowy żeby handlować na rynku walutowym Forex? Wybierz sprawdzonego brokera Plus500

Otwórz konto teraz- jest szybkie i bezpłatne

 

*76,4% rachunków inwestorów indywidualnych traci pieniądze podczas zawierania kontraktów CFD z tym dostawcą. Powinienieś rozważyć, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Warto nadmienić,

że siła amerykańskiego dolara w dużej mierze wynika obecnie ze słabości innych kluczowych walut świata. Sytuacja w strefie euro nie napawa optymizmem, zważywszy m.in. na dzisiejszy rozczarowujący odczyt indeksu ZEW (przy i tak niewygórowanych oczekiwaniach). Również notowania brytyjskiego funta znajdują się pod presją podaży, co wynika z obaw dotyczących Brexitu bez porozumienia. W rezultacie, kurs GBP/USD właśnie spadł do okolic tegorocznych minimów.

Niemniej,

w późniejszych godzinach Stany Zjednoczone znów będą w centrum uwagi inwestorów. Dziś mają być opublikowane istotne dane dotyczące dynamiki produkcji przemysłowej oraz sprzedaży detalicznej za czerwiec. Nie zabraknie także wystąpień przedstawicieli Fed.

USD silny słabością innych walut - 1

Wykres dzienny indeksu dolara USD

USD silny słabością innych walut - 2

Wykres dzienny kursu euro do dolara EUR/USD

USD silny słabością innych walut - 3

Wykres dzienny kursu funta do dolara GBP/USD

Nota prawna

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Dorota Sierakowska

Finansistka i przedsiębiorca. Analityk rynków surowcowych w DM BOŚ (zdobywczyni nagrody FxCuffs 2017 w kategorii Analityk Roku), wydawca i redaktor naczelna magazynu o inwestowaniu Trend. Regularnie wypowiada się w mediach na tematy związane z rynkami finansowymi. Pasjonatka podróży i poznawania świata, certyfikowany nurek i żeglarz.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk