• Odbierz prezent
Kurs dolara USD poszybował w dół. Funt, euro i dolar australijski mocno zyskują

W czwartek poznaliśmy decyzję Banku Anglii w sprawie stóp procentowych. Po południu napłynęły dane z amerykańskiego rynku pracy. Wciąż trwa oczekiwanie na wynik wyborów w USA. Jak kształtują się kursy walut wieczorową porą?

 

Dolar australijski najmocniejszą walutą

W czwartek dolar amerykański (USD) traci względem wszystkich głównych walut, a najmocniej względem dolara australijskiego. Kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego (AUD/USD) najmniej wynosił 0,7145 w godzinach nocnych. Przez cały dzień dolar australijski systematycznie się umacniał. Po godzinie 20 kurs AUD/USD wynosi 0,7276, co stanowi dzisiejsze maksimum. Tym samym dolar australijski zyskuje 1,43% względem amerykańskiej waluty.

 Wykres kursu dolara AUD do dolara USD

Wykres kursu dolara australijskiego do dolara amerykańskiego AUD/USD

 

Kurs dolara nowozelandzkiego (NZD/USD) też w górę

Drugie miejsce zajmuje dolar nowozelandzki, który również mocno zyskuje względem dolara amerykańskiego. Kurs dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego (NZD/USD) najmniej wynosił 0,6679 w godzinach nocnych. W ciągu dnia kurs dolara nowozelandzkiego konsekwentnie piął się w górę. Po godzinie 20 kurs NZD/USD wynosi 0,6776, co stanowi wzrost o 1,19%.

 Wykres kursu dolara NZD do dolara USD

Wykres kursu dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego NZD/USD

 

Kurs funta do dolara (GBP/USD) również się umacnia

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku funta brytyjskiego. Za jednego funta najmniej płacono 1,2939 USD w godzinach nocnych i porannych. Po godzinie 8 kurs GBP/USD wystrzelił w górę. Po godzinie 20 kurs GBP/USD jest notowany na swym dzisiejszym maksimum i wynosi 1,3120. Tym samym funt zyskuje 1,03% względem amerykańskiej waluty.

 Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

Wykres kursu funta do dolara GBP/USD

 

Euro (EUR), jen (JPY) i frank (CHF) też zyskują

Kursy pozostałych głównych walut też zyskują względem dolara amerykańskiego. Po godzinie 20 kurs euro do dolara (EUR/USD) wynosi 1,1817, co stanowi wzrost o 0,84%. Dolar amerykański traci też względem jena, franka i dolara kanadyjskiego. Kurs dolara do jena (USD/JPY) wynosi 103,65, dolara do franka (USD/CHF) 0,9055, a dolara amerykańskiego do dolara kanadyjskiego (USD/CAD) 1,3048.

 Finviz.com 5 listopada

Źródło: Finviz.com

 

Co wpłynęło na kursy walut w czwartek?

W czwartek o godzinie 8 poznaliśmy decyzję Banku Anglii w sprawie stóp procentowych. Pozostały one na niezmienionym poziomie 0,10%. Bank centralny zwiększył natomiast program skupu aktywów.

O godzinie 10.30 napłynęły kolejne dane z Wielkiej Brytanii. Wskaźnik PMI dla sektora budowlanego w październiku wypadł słabiej od oczekiwań i wyniósł 53,1 pkt wobec prognozy 55 pkt.

Do południa podano też słabsze od oczekiwań dane ze Strefy Euro. Sprzedaż detaliczna we wrześniu spadła o 2% m/m wobec spodziewanego spadku o 1%. 

O godzinie 14.30 tradycyjnie napłynęły dane z amerykańskiego rynku pracy. Okazały się one gorsze od oczekiwań. Liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych okazała się wyższa niż się spodziewano i wyniosła 7,285 mln wobec prognozy 7,2 mln. Liczba zadeklarowanych wstępnych bezrobotnych również okazała się wyższa od szacunków i wyniosła 751 tys. wobec prognozy 732 tys.

Wciąż trwa oczekiwanie na wyniki wyborów w USA. Jak do tej pory wszystko wskazuje na przewagę Joe Bidena.

 

Notowania: GBPUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPUSD/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk