• Odbierz prezent
Kurs dolara (USD) poleciał do góry! Euro i funt również wbrew wcześniejszemu trendowi. Spójrz na zmiany kursów walut

W jaki sposób reagowały kursy popularnych par walutowych w ciągu ostatnich godzin? Przyjrzyjmy się porannym kursom walut: dolara USDPLN, euro EURPLN, funta GBPPLN oraz franka CHFPLN.

Kurs dolara do złotego (USDPLN)

wykres kursu dolara USDPLN na interwale H4

Wykres kursu dolara USDPLN na interwale H4.

W przypadku kursu dolara do złotego w ciągu kilkunastu ostatnich godzin zaliczyliśmy wyraźne wzrosty. Na kursie dolara USDPLN utworzyła się właśnie formacja W, czyli podwójnego dna, której nie było jeszcze widać na wykresie w prawidłowo uformowanej postaci podczas mojej wczorajszej analizy. Prawdopodobne wydają się zatem kolejne wzrosty. Punkt oporu dla kursu dolara USDPLN wynosi około 3,773 zł. Obecnie za jednego dolara USDPLN należy zapłacić natomiast 3,7566 złotego.

Kurs euro do złotego (USDPLN)

wykres kursu euro EURPLN na interwale H4

Wykres kursu euro EURPLN na interwale H4.

Kurs euro do złotego w ciągu ostatnich kilku godzin zanotował niewielkie wzrosty. Euro EURPLN zaprzestało naśladownictwa względem kursu dolara USDPLN i znalazło się w trendzie bocznym. Punkt wsparcia wynosi dla kursu euro EURPLN około 4,236 zł. Krótkoterminowy punkt oporu kształtuje się natomiast na poziomie 4,246 zł. Aktualnie za jedno euro należy zapłacić 4,2408 zł.

Kurs funta do złotego (GBPPLN)

wykres kursu funta GBPPLN na interwale H4

Wykres kursu funta GBPPLN na interwale H4.

Na kursie funta GBPPLN w ciągu ostatnich kilku godzin odnotowaliśmy wzrosty. Kurs funta do złotego dość mocno faluje w zestawieniu z innymi parami walutowymi. Wyraźne wzrosty przeplatają się ze sporymi spadkami. Krótkoterminowy punkt oporu kształtuje się na poziomie 4,76 złotego. Z punktem wsparcia mamy z kolei do czynienia około ceny 4,71 zł. Obecnie za jednego funta GBPPLN należy zapłacić dokładnie 4,7509 złotego.

Kurs franka do złotego (CHFPLN)

wykres kursu franka CHFPLN na interwale H4

Wykres kursu franka CHFPLN na interwale H4.

Kurs franka CHFPLN zanotował w ciągu ostatnich godzin niewielkie wzrosty. Po wcześniejszych spadkach systematycznie doszliśmy znowu do poziomu około 3,8 zł. Prawdopodobnym rozwiązaniem wydaje się być trend boczny kursu franka CHFPLN, który oscylowałby wokół tejże ceny. Krótkoterminowy punkt oporu wynosi 3,815 zł. Obecnie za jednego franka CHFPLN należy zapłacić 3,8096 zł.

Para walutowa

Symbol

Kurs walutowy

Data aktualizacji

Kurs dolara amerykańskiego

USDPLN

3,7566

02.07.19 6:02

Kurs euro

EURPLN

4,2408

02.07.19 6:02

Kurs funta szterlinga

GBPPLN

4,7509

02.07.19 6:02

Kurs franka szwajcarskiego

CHFPLN

3,8096

02.07.19 6:02

Tabela. Główne kursy walut dolara, euro, funta i franka na początek dnia we wtorek 02.07.19 na rynku forex

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Oskar Nawalany

Entuzjasta kryptowalut oraz inwestycji długoterminowych, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Interesuje się stosunkami gospodarczo-politycznymi oraz psychologią inwestowania.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk