• Odbierz prezent
kurs dolara kurs euro kurs franka kurs funta dolar australijski

Jak kształtują się kursy walut wieczorową porą? Jak prezentują się główne waluty względem dolara?

 

W godzinach wieczornych dolar traci względem wszystkich głównych walut. Najmocniej względem amerykańskiej waluty zyskuje w tym momencie dolar australijski.

 Finviz.com 15 czerwca

Źródło: Finviz.com

 

Kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego (AUD/USD)

Jak do tej pory największym wygranym poniedziałkowej sesji na rynku Forex jest dolar australijski (AUD), który zyskuje 0,69% względem amerykańskiej waluty. Kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego (AUD/USD) w tej chwili wynosi 0,6909, co stanowi dzisiejsze maksimum.

 Wykres dolara AUD do dolara USD

Wykres kursu dolara australijskiego do dolara amerykańskiego AUD/USD

 

Kurs euro do dolara (EUR/USD)

Euro dzisiaj zyskuje 0,58% względem dolara. Za jedno euro dzisiaj najmniej płacono 1,1226 USD w godzinach nocnych. Po godzinie 20 kurs euro do dolara (EUR/USD) wynosi 1,1322, co stanowi jak do tej pory najwyższy poziom.

Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

Wykres kursu euro do dolara EUR/USD 

 

Kurs dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego (NZD/USD)

W godzinach wieczornych dolar nowozelandzki (NZD) zyskuje 0,49% względem amerykańskiej waluty. Za dolara nowozelandzkiego dzisiaj najmniej płacono 0,6381 USD w godzinach porannych. Kurs dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego (NZD/USD) w tym momencie wynosi 0,6472, co stanowi dzisiejsze maksimum.

Wykres kursu NZD do dolara USD

Wykres kursu dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego NZD/USD 

 

Kurs funta do dolara (GBP/USD)

Kurs funta  też dzisiaj zyskuje względem amerykańskiej waluty. Kurs funta do dolara dzisiaj najmniej wynosił 1,2454 w godzinach porannych, a najwięcej 1,2588 po godzinie 20.

Wykres funta do dolara GBP/USD

Wykres kursu funta do dolara GBP/USD 

 

Kurs dolara do franka (USD/CHF)

Największym przegranym dzisiejszej sesji jest dolar amerykański (USD). Amerykańska waluta traci w tej chwili 0,34% względem franka. Kurs dolara do franka dzisiaj (USD/CHF) najwięcej wynosił 0,9547 w godzinach porannych, a najmniej 0,9480 po godzinie 20. W tym momencie kurs USD/CHF wynosi 0,9488.

Wykres kursu dolara do franka USD/CHF

Wykres kursu dolara do franka USD/CHF

 

Co wpłynęło na kursy walut?

O godzinie 8.30 napłynęły dane ze Szwajcarii. Majowy wskaźnik cen dóbr produkcyjnych PPI spadł o 0,5% m/m (poprzedni odczyt -1,3%), a w ujęciu rocznym o 4,5% (poprzedni odczyt -4%).

Do południa poznaliśmy dane ze Strefy Euro. Wskaźnik CPI we Włoszech w maju spadł o 0,2% m/m wobec prognozy spadku o 0,1%. Bilans handlowy Strefy Euro za kwiecień wyniósł 2,9 mld wobec poprzedniego odczytu 28,2 mld.

Czytaj także: Czy mamy inflację w Polsce, Szwajcarii i we Włoszech ?

Poznaliśmy dzisiaj dane dotyczące inflacji z Polski, Szwajcarii i Włoch: Wskaźnik CPI w Polsce (m/m): -0,2% (prognoza: -0,2%; poprzednio: -0,1%) Wskaźnik CPI w Polsce (r/r): 2,9% (prognoza: 2,9%; poprzednio: 3,4%) Wskaźnik CPI we Włoszech (m/m): -0,2% (prognoza: -0,1%; poprzednio: 0,1%) Wskaźnik.. Czytaj
Czy mamy inflację w Polsce, Szwajcarii i we Włoszech ?

O godzinie 14.30 napłynęły dane z USA. Wskaźnik produkcyjny dla Nowego Jorku w czerwcu wyniósł -0,20 pkt, co było znacznie lepszym wynikiem od prognozy -27,50 pkt. O tej samej porze podano dane z Kanady. Sprzedaż przemysłowa w kwietniu spadła o 28,5% m/m wobec spodziewanego spadku o 18,7%.

 

Notowania: AUDUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/AUDUSD/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk