• Odbierz prezent
Kurs dolara USD kontynuuje spadek. Dolar kanadyjski (CAD) najmocniejszą walutą. Co z euro, frankiem i funtem?
fot. freepik.com

Jak kształtują się kursy walut na rynku Forex wieczorową porą? Jak prezentują się główne waluty na tle dolara amerykańskiego?

 


Zobacz, jakie publikacje makroekonomiczne mogą mieć wpływ na rynki! Śledź kalendarz ekonomiczny i nie przegap istotnych danych

 

 

Kurs dolara kanadyjskiego (USD/CAD)

We wtorek w godzinach wieczornych najmocniejszą walutą jest dolar kanadyjski. Kurs dolara amerykańskiego do dolara kanadyjskiego (USD/CAD) najwięcej wynosił 1,3204 w godzinach porannych. Po godzinie 19 kurs USD/CAD wynosi 1,3111, co stanowi dzisiejsze minimum. Tym samym dolar amerykański traci 0,57% względem kanadyjskiej waluty.

 Wykres kursu dolara USD do dolara CAD

Wykres kursu dolara amerykańskiego do dolara kanadyjskiego USD/CAD

 

Kurs euro do dolara (EUR/USD)

Euro też dzisiaj zyskuje względem dolara amerykańskiego. Po godzinie 19 kurs euro do dolara (EUR/USD) wynosi 1,1831, co stanowi wzrost o 0,52%. Za jedno euro najmniej płacono 1,1760 USD do południa, a najwięcej 1,1840 USD po godzinie 16.

 Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

 

Kurs dolara do franka (USD/CHF)

Dolar traci dzisiaj również względem franka szwajcarskiego. Kurs dolara do franka (USD/CHF) najwięcej wynosił 0,9109 nad ranem, a najmniej 0,9055 po godzinie 16. Po godzinie 19 kurs USD/CHF wynosi 0,9076. Tym samym dolar traci 0,30% względem franka.

 Wykres kursu dolara do franka USD/CHF

Wykres kursu dolara do franka USD/CHF

 

Kurs funta (GBP/USD) bez większych zmian

Kurs funta do dolara (GBP/USD) oscyluje w okolicach wczorajszego poziomu zamknięcia. W tym momencie kurs GBP/USD wynosi 1,2940. Pozostałe główne waluty są notowane na lekkim minusie względem dolara amerykańskiego. Kurs dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego (NZD/USD) wynosi 0,6591, kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego (AUD/USD) 0,7068, a dolara do jena (USD/JPY) 105,53.

 Finviz.com 20 paźdz. godz. 19

Źródło: Finviz.com

 

Co wpłynęło na kursy walut we wtorek?

O godzinie 14.30 napłynęły dane z rynku nieruchomości w USA. Liczba zezwoleń na budowę we wrześniu wyniosła 1,553 mln wobec prognozy 1,52 mln. Liczba rozpoczętych budów domów we wrześniu wzrosła o 1,9% m/m. Okazała się jednak niższa niż się spodziewano i wyniosła 1,415 mln wobec prognozy 1,457 mln.

W kolejnych godzinach na nastroje na rynkach mogły wpływać przemówienia kolejnych członków FED.

Notowania: USDCAD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDCAD/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, redaktor portalu FXMAG.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk