• Odbierz prezent
Kurs dolara USD kontynuuje spadek. Dolar kanadyjski (CAD) najmocniejszą walutą. Co z euro, frankiem i funtem?
fot. freepik.com

Jak kształtują się kursy walut na rynku Forex wieczorową porą? Jak prezentują się główne waluty na tle dolara amerykańskiego?

 

Kurs dolara kanadyjskiego (USD/CAD)

We wtorek w godzinach wieczornych najmocniejszą walutą jest dolar kanadyjski. Kurs dolara amerykańskiego do dolara kanadyjskiego (USD/CAD) najwięcej wynosił 1,3204 w godzinach porannych. Po godzinie 19 kurs USD/CAD wynosi 1,3111, co stanowi dzisiejsze minimum. Tym samym dolar amerykański traci 0,57% względem kanadyjskiej waluty.

 Wykres kursu dolara USD do dolara CAD

Wykres kursu dolara amerykańskiego do dolara kanadyjskiego USD/CAD

 

Kurs euro do dolara (EUR/USD)

Euro też dzisiaj zyskuje względem dolara amerykańskiego. Po godzinie 19 kurs euro do dolara (EUR/USD) wynosi 1,1831, co stanowi wzrost o 0,52%. Za jedno euro najmniej płacono 1,1760 USD do południa, a najwięcej 1,1840 USD po godzinie 16.

 Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

Wykres kursu euro do dolara EUR/USD

 

Kurs dolara do franka (USD/CHF)

Dolar traci dzisiaj również względem franka szwajcarskiego. Kurs dolara do franka (USD/CHF) najwięcej wynosił 0,9109 nad ranem, a najmniej 0,9055 po godzinie 16. Po godzinie 19 kurs USD/CHF wynosi 0,9076. Tym samym dolar traci 0,30% względem franka.

 Wykres kursu dolara do franka USD/CHF

Wykres kursu dolara do franka USD/CHF

 

Kurs funta (GBP/USD) bez większych zmian

Kurs funta do dolara (GBP/USD) oscyluje w okolicach wczorajszego poziomu zamknięcia. W tym momencie kurs GBP/USD wynosi 1,2940. Pozostałe główne waluty są notowane na lekkim minusie względem dolara amerykańskiego. Kurs dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego (NZD/USD) wynosi 0,6591, kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego (AUD/USD) 0,7068, a dolara do jena (USD/JPY) 105,53.

 Finviz.com 20 paźdz. godz. 19

Źródło: Finviz.com

 

Co wpłynęło na kursy walut we wtorek?

O godzinie 14.30 napłynęły dane z rynku nieruchomości w USA. Liczba zezwoleń na budowę we wrześniu wyniosła 1,553 mln wobec prognozy 1,52 mln. Liczba rozpoczętych budów domów we wrześniu wzrosła o 1,9% m/m. Okazała się jednak niższa niż się spodziewano i wyniosła 1,415 mln wobec prognozy 1,457 mln.

W kolejnych godzinach na nastroje na rynkach mogły wpływać przemówienia kolejnych członków FED.

Notowania: USDCAD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDCAD/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk