• Odbierz prezent
Kurs dolara USD konsekwentnie rośnie. Funt najdroższy od ponad pół roku. Złotówka w gorszym humorze. Walutowe podsumowanie tygodnia

Wyniki sprzedaży detalicznej w Polsce po trzech słabych miesiącach w końcu pozytywnie zaskoczyły. Całkiem nieźle wyglądają również wyniki sprzedaży detalicznej, a bezrobocie jest najniższe od prawie 30 lat. Niestety wpływ powyższych publikacji nie ma wielkiego wpływu na kondycję polskiej waluty.

Jeśli chodzi o sytuację funta wraz ze wzrostem oczekiwań na samodzielną większość parlamentarną Partii Konserwatywnej poprawiła się sytuacja brytyjskiej waluty. Można się spodziewać, że im dalej od twardego Brexitu, tym lepiej dla funta.

Maleją szanse na porozumienie Pierwszej Fazy pomiędzy USA a Chinami – nadal nie wiadomo czy Donald Trump zdecyduje się na odroczenie nałożenia ceł na towary z Chin, które zaplanowano na 15 grudnia. Najistotniejszym wydarzeniem ostatnich dni przed Świętem Dziękczynienia było podpisanie ustawy ws. Hong Kongu. Ustawa wprowadza specjalny status dla wymiany handlowej z USA i reguluje sprawę łamania praw człowieka.

Kurs euro lekko zwalnia

Koniunktura gospodarcza w Strefie Euro nie pozwala wspólnotowej walucie na skuteczną ofensywę wobec dolara. Od początku tygodnia euro delikatnie traci i dziś średni kurs euro do dolara EUR/USD wynosi 1,09.

Kurs euro do dolara EUR/USD

źródło: Bankier.pl

Złotówka w gorszym humorze. Walutowe podsumowanie tygodnia  - 1

Słabnąca złotówka

Po raz kolejny okazuje się, że mimo całkiem niezłych wyników polskiej gospodarki złotówka nie opiera się skutecznie walucie unijnej. Euro wraca więc do kursu z połowy października, a dziś kurs w parze euro do złotego EUR/PLN kształtuje się na poziomie 4,31Po publikacji przez agencję YouGov danych dotyczących sporej przewagi Partii Konserwatywnej nad Partią Pracy funt szterling odnotował spory skok i przez moment był najdroższy od marca tego roku.
Dziś średni kurs funta do złotego GBP/PLN wyniósł 4,31.

Kurs euro do złotego EUR/PLN

źródło: Bankier.pl

Złotówka w gorszym humorze. Walutowe podsumowanie tygodnia  - 2

Drożejący, świętujący dolar

Tracące wobec dolara euro miało znaczący wpływ na cenę amerykańskiej waluty na polskim rynku. W mijającym tygodniu dolar konsekwentnie drożał, a dziś kurs dolara do złotego USD/PLN wyniósł 3,92.
USD/PLN

źródło: Bankier.pl

Złotówka w gorszym humorze. Walutowe podsumowanie tygodnia  - 3

Dystans do kursu 4 zł

Od początku tygodnia notowania franka konsekwentnie pną się w górę. Na szwajcarską walutę ma wpływ dobra kondycja gospodarki tego kraju i niskie bezrobocie. We czwartek frank lekko zdrożał, a dziś kurs w parze franka do złotego CHF/PLN wyniósł 3,92.

Kurs franka do złotego CHF/PLN

źródło: Bankier.pl

Złotówka w gorszym humorze. Walutowe podsumowanie tygodnia  - 4

Funt najdroższy od ponad pół roku

Po publikacji przez agencję YouGov danych dotyczących sporej przewagi Partii Konserwatywnej nad Partią Pracy funt szterling odnotował spory skok i przez moment był najdroższy od marca tego roku. Dziś średni kurs funta do złotego GBP/PLN wyniósł 5,06.

Kurs funta do złotego GBP/PLN

źródło: Bankier.pl

Złotówka w gorszym humorze. Walutowe podsumowanie tygodnia  - 5

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Analitycy walutowi Ekantor.pl

Zespół analityków internetowego kantoru wymiany walut Ekantor.pl zajmuje się śledzeniem zmian zachodzących na rynku Forex oraz analizowaniem bieżących danych makroekonomicznych. Wnioski przedstawiane są w postaci komentarzy walutowych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk